VIDEO | Florinel Coman continuă să şocheze cu gesturile sale! Vedeta de la FCSB a recidivat VIDEO | Florinel Coman continuă să şocheze cu gesturile sale! Vedeta de la FCSB a recidivat
S-a decis cine va fi antrenorul Barcelonei din sezonul viitor! Decizia luată de Xavi, după eşecul cu Real Madrid S-a decis cine va fi antrenorul Barcelonei din sezonul viitor! Decizia luată de Xavi, după eşecul cu Real Madrid
Răsturnare de situaţie! Florinel Coman ar putea să nu mai plece în Qatar la finalul campionatului Răsturnare de situaţie! Florinel Coman ar putea să nu mai plece în Qatar la finalul campionatului
Bogdan Lobonţ nu ar fi antrenorul Rapidului | VIDEO EXCLUSIV Bogdan Lobonţ nu ar fi antrenorul Rapidului | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj, astăzi, de la ora 21:45, în direct la Prima Sport 1! Duel tare în lupta pentru cupele europene VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj, astăzi, de la ora 21:45, în direct la Prima Sport 1! Duel tare în lupta pentru cupele europene
VIDEO | Hermannstadt - Petrolul, astăzi, de la ora 19:00, în direct la Prima Sport 1! Meci cu tentă amicală în Superligă VIDEO | Hermannstadt - Petrolul, astăzi, de la ora 19:00, în direct la Prima Sport 1! Meci cu tentă amicală în Superligă

VIDEO | Tirada lui Costel Enache după eliminarea din Cupa României. "Multe greşeli individuale, decizii pripite"

Cupa României Publicat de Andrei Ionascu pe 3 mar 2021

Viitorul Pandurii Târgu Jiu s-a calificat în semifinalele Cupei României, după victoria din deplasare cu 'U' Cluj, scor 3-1, în direct pe Look Sport. ‘U’ Cluj a condus până în minutul 69, apoi totul s-a năruit pe final, după eliminarea căpitanului Luchin. Antrenorul ‘şepcilor roşii’, Costel Enache, s-a declarat extrem de dezamăgit de evoluţia jucătorilor săi, dar şi de arbitraj.

Golan a deschis scorul pentru clujeni în minutul 1. Oaspeţii au controlat repriza a doua şi au egalat în minutul 69, prin Tegle, din penalty.

Echilibrul partidei a fost rupt după eliminarea fundaşului Srdjan Luchin de la 'U' Cluj, în minutul 74, pentru că a lovit un adversar fără minge.

Daniel George Paraschiv, introdus pe teren în minutul 64, a fost eroul echipei din Târgu Jiu, reuşind o 'dublă', în minutele 77 şi 86.

"Multe greşeli individuale, decizii pripite, a fost un amestec general. Nu am mai ţinut organizarea defensivă. Ar fi trebuit să fiu eliminat azi, dar probabil au simţit că au greşit şi ei şi de aceea nu m-au eliminat, pentru că am depăşit limita azi. Dar până să ajung la arbitraj, trebuie să ne vedem de greşelile noastre. Am făcut foarte multe greşeli pe care nu trebuia să le facem. Ce să zic despre arbitraj.. Să îi judece alţii, nu e treaba mea să judec. Durerea mea este alta. Se poate greşi. Şi noi, antrenorii greşim. Şi jucătorii greşesc şi cu toţii plătim. Dacă tot e transparent fotbalul, hai să fie pentru toţi. Nu ştiu dacă au greşit arbitrii de azi, dar la modul general sunt frustrat. Din fenomen facem parte toţi, vrem toţi să fim egali, dar de plătit plătim numai unii.

Am început bine, dar începutul e mai puţin important, lucrurile se judecă la final. E dureros pentru că am condus cu 1-0 şi am fost la 15 minute de calificare", a spus Costel Enache.

Sursa foto: Sport Pictures