VIDEO | ”Reacţia era pe măsură”. S-a implicat Dan Petrescu la meciul cu Farul? Francisc Dican a explicat situaţia VIDEO | ”Reacţia era pe măsură”. S-a implicat Dan Petrescu la meciul cu Farul? Francisc Dican a explicat situaţia
”Am avut foarte multe accidentări la juniori, dar Mister mi-a dat încredere”. Ionuţ Cojocaru, noua descoperire a lui Gică Hagi ”Am avut foarte multe accidentări la juniori, dar Mister mi-a dat încredere”. Ionuţ Cojocaru, noua descoperire a lui Gică Hagi
VIDEO | Mario Camora, discurs fără menajamente. ”Ne facem cu toţii de ruşine” VIDEO | Mario Camora, discurs fără menajamente. ”Ne facem cu toţii de ruşine”
VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1. Dobrogenii fac recital în duelul ultimelor campioane VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1. Dobrogenii fac recital în duelul ultimelor campioane
CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin

VIDEO | Titlul începe să devină doar un miraj pentru AC Milan. Un nou pas greşit, cu Udinese

AC Milan Publicat pe 3 mar 2021

AC Milan începe să piardă contactul cu Inter. În etapa a 25-a, milanezii au smuls un egal pe final cu Udinese, 1-1, cu o reuşită în minutele adiţionale.

Udinese a deschis scorul în minutul 68, prin Becao. Fără patru jucători importanţi, printre care şi Ibrahimovic, AC Milan a forţat, iar în minutul 90+7, prin Kessie, a făcut 1-1. Ciprian Tătăruşanu a fost rezervă neutilizată la gazde.

Acum, AC Milan e pe 2 în Serie A, cu 53 de puncte în 25 de meciuri. Prima clasată e Inter, 56 de puncte în 24 de meciuri, iar pe 3 e Juventus, 49 de puncte în 24 de partide.

• AC Milan: Donnarumma – Kalulu, Kjaer, Romagnoli, Hernandez – Tonali, Kessie – Castillejo, Diaz, Rebic – Leao
  • Udinese: Musso – Becao, Bonifazi, Nuytinck – Molina, De Paul, Arslan, Makengo, Zeegelaar – Pereyra – Nestorovski

Alte rezultate înregistrate în Serie A, miercuri:

Atalanta – Crotone 5-1

• Au marcat: Gosens ’12, Palomino ’48, Muriel ’50, Ilicic ’58, Miranciuk ’85 / Simy ‘23
    La Crotone, Denis Drăguş a fost rezervă.

Benevento – Hellas Verona 0-3

• Au marcat: Faraoni ’24, Foulon ’34 (autogol), Lasagna ‘50

Cagliari – Bologna 1-0

• A marcat: Rugani ‘20
    Răzvan Marin a jucat până în minutul 79 la Cagliari. Rugani a înscris după un corner executat de Marin.

Fiorentina – AS Roma 1-2

• Au marcat: Veretout ’60 (autogol) / Spinazola ’49, Diawara ‘88

Genoa – Sampdoria 1-1

• Au marcat: Zappacosta ’52 / Tonelli ‘77

Partida Parma – Inter Milano se va disputa joi.