A fost anunţat primul transfer al verii în Superligă! Jucătorul Slaviei Praga va semna cu o echipă din play-off A fost anunţat primul transfer al verii în Superligă! Jucătorul Slaviei Praga va semna cu o echipă din play-off
NEWS ALERT | Verdict în disputa dintre FCSB şi CSA Steaua NEWS ALERT | Verdict în disputa dintre FCSB şi CSA Steaua
NEWS ALERT | Lovitură masivă încasată de Rapid! Un jucător de bază, OUT pentru patru luni NEWS ALERT | Lovitură masivă încasată de Rapid! Un jucător de bază, OUT pentru patru luni
Verdict clar în privinţa principalei ţinte a lui Gigi Becali! „Este o singură echipă la care nu pot să-l las” Verdict clar în privinţa principalei ţinte a lui Gigi Becali! „Este o singură echipă la care nu pot să-l las”
VIDEO | Florinel Coman continuă să şocheze cu gesturile sale! Vedeta de la FCSB a recidivat VIDEO | Florinel Coman continuă să şocheze cu gesturile sale! Vedeta de la FCSB a recidivat
S-a decis cine va fi antrenorul Barcelonei din sezonul viitor! Decizia luată de Xavi, după eşecul cu Real Madrid S-a decis cine va fi antrenorul Barcelonei din sezonul viitor! Decizia luată de Xavi, după eşecul cu Real Madrid

VIDEO | Torje şi Sorescu, ratări mari în Dinamo - UTA!

Superliga Publicat pe 2 oct 2021

Început cu un gol norocos marcat de Gabriel Torje în minutul şapte, meciul dintre Dinamo şi UTA, transmis în direct de Look Sport de la ora 16:30, a continuat cu două ratări foarte mari ale elevilor antrenaţi de Mircea Rednic.

Autor al primului gol, Torje a avut şansa de a realiza dubla încă din minutul 18, când Deian Sorescu, celălalt lider al echipei, i-a centrat perfect în faţa porţii. Doar că "Piticul" nu a ajuns la minge aşa cum şi-ar fi dorit, iar lovitura sa de cap s-a dus pe lângă poartă, semnând una dintre marile ratări ale acestui sezon în Casa Liga 1.

Peste cinci minute, Dinamo a declanşat un contraatac rapid, Mirko Ivanovski s-a descurcat foarte bine în rolul de pivot şi l-a lăsat pe Deian Sorescu singur cu portarul Florin Iacob, dar şi mijlocaşul a fost neinspirat. A căutat colţul lung cu un şut cu piciorul stâng, însă execuţia sa a ocolit bara!