Alertă în Bănie! Universitatea Craiova va avea o absenţă de marcă la duelul cu CFR Cluj Alertă în Bănie! Universitatea Craiova va avea o absenţă de marcă la duelul cu CFR Cluj
Brigada de arbitri delegată pentru partida care poate fi decisivă în lupta la retrogradare, Dinamo - FC Voluntari Brigada de arbitri delegată pentru partida care poate fi decisivă în lupta la retrogradare, Dinamo - FC Voluntari
Iuliana Demetrescu, delegată la o semifinală de Champions League Iuliana Demetrescu, delegată la o semifinală de Champions League
Aprobat! Schimbare majoră la CSA Steaua Aprobat! Schimbare majoră la CSA Steaua
Variantă surpinzătoare de antrenor pentru Bayern Munchen! Tehnicianul a fost contactat Variantă surpinzătoare de antrenor pentru Bayern Munchen! Tehnicianul a fost contactat
A fost anunţat primul transfer al verii în Superligă! Jucătorul Slaviei Praga va semna cu o echipă din play-off A fost anunţat primul transfer al verii în Superligă! Jucătorul Slaviei Praga va semna cu o echipă din play-off

Alte campionate externe Publicat de Daian Cutu pe 5 iul 2020

Trabzonspor a câştigat cu scorul de 3-1 pe terenul celor de la Galatasaray, în cel mai important meci al etapei cu numărul 30 din Turcia.

Confruntarea s-a rupt în minutul 37, după ce Feghouli de la gazde a văzut direct cartonaşul roşu, după un fault dur. Trabzon a profitat rapid şi a deschis scorul, prin Sosa, care a transformat un penalty.

Actul secund a adus majorarea scorului, prin Novak care a marcat cu o lovitură de cap, din centrarea lui Sosa. Prelungirile au fost de infarct, Galatasaray a redus din diferenţă în minutul 90+1, prin Seri din lovitură de la 11 metri. Dar la ultima fază, norvegianul Sorloth a luat o acţiune pe cont propriu şi a marcat pentru 3-1.

În urma acestui rezultat Trabzonspor se menţine pe locul secund, la doar două puncte de liderul Basaksehir. În schimb, Galatasaray are emoţii pentru un loc de Europa League, fiind pe locul 4, ultimul care asigură calificarea, dar la doar două puncte de Besiktaş, ocupanta locului 5.