”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm! ”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm!
VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia
VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League
VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion
VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea” VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea”
VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă” VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă”

VIDEO | Tragi-comedie în Liga 2. Buzăul a jucat în tricourile Iaşiului. Reacţia lui Cristi Pustai la gestul plin de fair-play al adversarilor

Liga II Publicat de Daian Cutu pe 12 sep 2021

FC Buzău s-a impus pe terenul celor de la Poli Iaşi, cu scorul de 1-0, în ultimul meci al zilei de duminică din Casa Liga 1. Partida a fost în direct pe Look Sport.

Gazdele au făcut un gest de fair-play, care merită salutat. Poli Iaşi le-a împrumutat adversarilor un rând de echipament. Buzoienii au adus cu ei doar echipamente albe şi albastre, asemănătoare cu tricourile grupării moldave.

”Era important să nu pierdem, pentru că sunt două echipe care se bat pentru o clasare mai bună şi care încearcă să prindă play-off-ul. Mă bucur că am reuşit să câştigăm până la urmă. Am fost echipa care a atacat mai mult, echipa mai periculoasă, exceptând vreo zece minute, când am fost în superioritate numerică, când gazdele şi-au creat, surprinzător, mai multe ocazii.

(n.r. despre povestea echipamentului) O să vă spună conducătorii probabil. Noi am avut echipament complet alb. E discutabil, nu vreau să mă bag, aveam şi albastru. De la Politehnica am primit tricourile negre şi pe această cale le mulţumesc. Mă bucur că văd galerie şi că în afara meciului acesta, echipa e în revenire (n.r. cei de la Iaşi)”, a explicat Cristi Pustai.