VIDEO | TRECE ATLANTICUL? FLORIN TĂNASE, DORIT DE RIVALA ECHIPEI LUI MITRIŢĂ

Video Publicat pe 13 iun 2019

Florin Tănase poate da lovitura. Atacantul FCSB-ului e foarte aproape să semneze cu americanii de la New York Red Bulls, rivala locală a echipei unde joacă fostul oltean Mitriţă. Potrivit gsp, singurul detaliu care întârzie semnarea contractului e moneda de transfer. Americanii oferă 5 milioane de dolari, dar Becali vrea suma asta în euro. Dacă transferul s-ar realiza, atunci Tănase ar fi al doilea jucător din Liga 1 care alege banii americanilor în acest an. Mitriţă a marcat deja pentru New York City şi a fost felicitat inclusiv de Guardiola după ultimul joc. Florin Tănase are 24 de ani, joacă de 3 sezoane la FCSB şi e cotat la 1,5 milioane de euro.