VIDEO | Turris şi FC Argeş au remizat în primul meci din play-off-ul Ligii 2. Partida de la Turnu Măgurele s-a terminat 0-0

Liga II Publicat pe 3 iul 2020

Primul meci din play-off-ul Ligii 2, dintre Turris Turnu Măgurele şi FC Argeş, s-a terminat la egalitate, scor 0-0. Turris a evoluat în superioritate numerică circa o repriză, după eliminarea lui Panait (min.48). Elevii lui Erik Lincar au încercat să preseze şi să obţină victoria, dar asta nu a fost suficient, pentru că în cele din urmă piteştenii au rezistat şi au terminat partida fără gol primit.

Construcţia lui Turris a funcţionat bine până în faţa careului mare, dar de acolo acţiunile s-au rupt şi oaspeţii nu au avut foarte mult de tras, pentru a obţine, în cele din urmă, un punct. Atacanţii Voicu şi Voinea nu au reuşit incursiuni prea bune pe plan ofensiv, iar multe dintre şuturile lor nu şi-au găsit ţinta. Egalul o urcă pe Turris, deocamdată, pe locul 2, cu 21 de puncte, cu unul mai mult decât CS Mioveni, care are însă şi un meci mai puţin.

De partea cealaltă, FC Argeş rămâne pe poziţia a patra, cu 20 de puncte. În etapa următoare, formaţia din Turnu Măgurele merge pe terenul celor de la UTA Arad, în timp ce Piteştiul primeşte vizita lui CS Mioveni.

• Toate partidele din play-off-ul Ligii 2 sunt transmise de canalele LOOK!

Turris Oltul: Duţu – Călinţaru, Ispas, Ct. Pîrvulescu, Mitrea – Cioinac – Haită, Sil. Pană (cpt.), Serediuc – Ad. Voicu, Alb. Voinea

Campionii FC Argeş: Ducan – Tofan, Mih. Leca, Deslandes, Şerbănică – Andr. Panait, Prepeliţă (cpt.) – Matiş, N. Popescu, Blejdea – Buhăescu