Viorel Moldovan s-a săturat şi a ţinut un discurs manifest pentru fotbalistul din Superligă: ”La muncă, copile, la muncă! Trece trenul pe lângă tine!” Viorel Moldovan s-a săturat şi a ţinut un discurs manifest pentru fotbalistul din Superligă: ”La muncă, copile, la muncă! Trece trenul pe lângă tine!”
Giovanni Becali a anunţat marea lovitură din fotbalul românesc: ”A semnat!”

VIDEO | Alexander Zverev a învins revelaţia de la Miami şi s-a calificat în semifinale VIDEO | Alexander Zverev a învins revelaţia de la Miami şi s-a calificat în semifinale
Naţionala Românie de Polo va debuta împotriva Greciei la Jocurile Olimpice Naţionala Românie de Polo va debuta împotriva Greciei la Jocurile Olimpice
Veste excelentă primită de Barcelona! Ce doi ar putea fi apţi pentru meciul cu PSG din Champions League Veste excelentă primită de Barcelona! Ce doi ar putea fi apţi pentru meciul cu PSG din Champions League
Ultimă oră! Antrenorul clubului legendar pleacă de la echipă: ”Vreau să mă concentrez pe ultimele opt meciuri!” Ultimă oră! Antrenorul clubului legendar pleacă de la echipă: ”Vreau să mă concentrez pe ultimele opt meciuri!”

VIDEO | “U” CLUJ – PETROLUL 3-2 Cele două echipe sunt la 5 şi 4 puncte de lider

Liga II Publicat pe 24 sep 2018

Universitatea Cluj a învins-o pe Petrolul în derby-ul tradiţiei din liga secundă, în epilogul etapei a opta disputat pe Cluj Arena. Minutul 13 a fost cu ghinion pentru portarul împrumutat de Hagi la Ploieşti. Tordai a ieşit neinspirat în faţa lui Ursu, care a fructificat pasa lui Goga. La 4 minute de la reluare, Petrolul a fost surpinsă pe contraatac, iar gazdele şi-au dublat avantajul. Aveau să fie două minute perfecte pentru căpitanul clujenilor care a reuşit dubla. Dumitrescu a fost eliminat pentru al doilea galben cu o jumătate de oră de înainte de final, dar Petrolul şi-a salvat onoarea abia în prelungiri: Nini Popescu a prins o execuţie frumoasă şi ploieştenii chiar au sperat la un miracol, un minut, după golul de 3-2 reuşit de Herea. În urma acestui rezultat, U Cluj profită şi de înfrângerea Clinceniului şi se apropie la 3 puncte de locurile ce duc în prima ligă. Petrolul are doar două puncte de recuperat faţă de locul doi. Sportul Snagov rămâne liderul clasamentului cu 20 de puncte din 24 posibile.