VIDEO | „U” CLUJ, VICTORIE LA PAS CU VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU. ALEX POP A FOST OMUL MECIULUI - LOOKSPORT
Liga II Noutăți Video

Învinsă surprinzător în prima etapă de nou-promovata CSM Reșița, „U” Cluj a trecut fără emoții de Viitorul Târgu Jiu, 3-0, într-un meci din etapa a doua a Ligii a 2-a.

A fost ziua lui Alex Pop, care a deschis scorul cu un gol de senzație, în minutul 35. Fotbalistul Universității Cluj l-a văzut pe portarul oltenilor puțin ieșit și a marcat de la mijlocul terenului cu un șut de senzație și își depune candidatura la golul campionatului.

Același Pop a recidivat în minutul 40, când a înscris pentru 2-0, pentru ca rezultatul final să fie stabilit de veteranul Goga, în minutul 56.

În clasamentul provizoriu, Universitatea Cluj este pe locul 11, cu 3 puncte, după două etape.