Au bătut palma! Manchester City a realizat un transfer ce va intra în istorie Au bătut palma! Manchester City a realizat un transfer ce va intra în istorie
Discuţia dintre Edi Iordănescu şi Mircea Lucescu. ”Am ascultat, nu am intervenit în discuţia lor” Discuţia dintre Edi Iordănescu şi Mircea Lucescu. ”Am ascultat, nu am intervenit în discuţia lor”
Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren
Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt" Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt"
Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua
VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou

VIDEO | UMILINŢĂ TOTALĂ PENTRU AC MILAN. ATALANTA A FĂCUT CE A VRUT CU DEFENSIVA „ROSSONERILOR”

Video Publicat pe 22 dec 2019

În direct pe Look Plus, AC Milan a suferit o corecţie severă, 0-5 cu Atalanta, într-un meci disputat azi la Bergamo. Gazdele au deschis scorul după doar 10 minute de joc, graţie lui Gomez, dar nimeni nu anticipa ce urma să se întâmple în repriza secundă. Trupa din Bergamo s-a dezlănţuit în faţa unei defensive penibile şi a marcat de trei ori în 11 minute, după care a mai făcut-o o dată. Ilicic a reuşit „dubla”, în minutele 63 şi 72, iar Pasalic a completat tabloul cu golul din minutul 61, după care Muriel a închis tabela, cu 7 minute înainte de final.

Anul 2019 este cel mai bun din istoria Atalantei Bergamo, echipă care s-a calificat în premieră în optimile UEFA Champions League, unde va întâlni Valencia. În prezent, Atalanta se află pe locul 5 în Serie A şi are 31 de puncte. În schimb, Milan are un sezon catastrofal, printre cele mai slabe din istoria grandioasă a clubului. AC Milan are abia 21 de puncte şi se află doar pe locul 10, mai aproape de lupta pentru evitarea retrogradării decât pentru cea pentru un loc într-o cupă europeană.