Viorel Moldovan s-a săturat şi a ţinut un discurs manifest pentru fotbalistul din Superligă: ”La muncă, copile, la muncă! Trece trenul pe lângă tine!” Viorel Moldovan s-a săturat şi a ţinut un discurs manifest pentru fotbalistul din Superligă: ”La muncă, copile, la muncă! Trece trenul pe lângă tine!”
Giovanni Becali a anunţat marea lovitură din fotbalul românesc: ”A semnat!”

VIDEO | Alexander Zverev a învins revelaţia de la Miami şi s-a calificat în semifinale VIDEO | Alexander Zverev a învins revelaţia de la Miami şi s-a calificat în semifinale
Naţionala Românie de Polo va debuta împotriva Greciei la Jocurile Olimpice Naţionala Românie de Polo va debuta împotriva Greciei la Jocurile Olimpice
Veste excelentă primită de Barcelona! Ce doi ar putea fi apţi pentru meciul cu PSG din Champions League Veste excelentă primită de Barcelona! Ce doi ar putea fi apţi pentru meciul cu PSG din Champions League
Ultimă oră! Antrenorul clubului legendar pleacă de la echipă: ”Vreau să mă concentrez pe ultimele opt meciuri!” Ultimă oră! Antrenorul clubului legendar pleacă de la echipă: ”Vreau să mă concentrez pe ultimele opt meciuri!”

VIDEO | UN ÎNGER PENTRU PARISUL MAGIC! ANGEL DI MARIA A REUŞIT „DUBLA” ÎN DERBY-UL CU REAL MADRID

Champions League Publicat pe 18 sep 2019

Paris Saint Germain a făcut un meci de excepţie cu Real Madrid, scor 3-0, în această seară, în cadrul grupei A din Champions League. Argentinianul Angel Di Maria a fost eroul francezilor. În direct pe LOOK PLUS, Di Maria a deschis scorul în minutul 14 şi l-a majorat în minutul 33. Di Maria a irosit două situaţii enorme, într-un meci în care parizienii au ratat ocazii cât pentru trei-patru meciuri. Scorul final a fost stabilit de Meunier, care a fructificat în prelungiri un contraatac-şcoală purtat de francezi.

De cealaltă parte, Real a înscris de două ori, însă de fiecare dată golul a fost anulat pe bună dreptate. În prima repriza, Gale a trimis în plasă, după ce în prealabil a făcut henţ, iar în repriza secundă a fost rândul lui Benzema să-l învingă pe Navas, dar reuşita sa a fost anulată pentru un ofsaid.

Tot azi, în aceeaşi grupă, Club Brugge a terminat la egalitate cu Galatasaray (0-0). Etapa viitoare de Champions League, pe 1 octombrie, PSG se deplasează la Istanbul pentru meciul cu Galatasaray, iar Real Madrid îi va înftunta pe teren propriu pe belgienii de Club Brugge.