VIDEO | Getafe - Athletic Bilbao 0-2. ”Dubla” lui Inaki Williams a decis partida VIDEO | Getafe - Athletic Bilbao 0-2. ”Dubla” lui Inaki Williams a decis partida
Felix Auger-Aliassime s-a calificat în finala de la Madrid după abandonul lui Jiri Lehecka Felix Auger-Aliassime s-a calificat în finala de la Madrid după abandonul lui Jiri Lehecka
Patronul lui Sepsi critică arbitrajul după partida de la Constanţa: „Clar ca bună ziua!” | VIDEO EXCLUSIV Patronul lui Sepsi critică arbitrajul după partida de la Constanţa: „Clar ca bună ziua!” | VIDEO EXCLUSIV
Merită Farul să joace în cupele europene? Fostul fotbalist din Superliga a dat verdictul: „Ar face mai multe” | EXCLUSIV Merită Farul să joace în cupele europene? Fostul fotbalist din Superliga a dat verdictul: „Ar face mai multe” | EXCLUSIV
Încă un motiv de sărbătoare pentru jucătorii lui Sepsi! Laszlo Dioszegi a intrat în direct şi a făcut anunţul | VIDEO EXCLUSIV Încă un motiv de sărbătoare pentru jucătorii lui Sepsi! Laszlo Dioszegi a intrat în direct şi a făcut anunţul | VIDEO EXCLUSIV
Bernd Storck îl învinge clar pe Gică Hagi. ”Este uimitor!” Bernd Storck îl învinge clar pe Gică Hagi. ”Este uimitor!”

VIDEO | Union Berlin – Bayern Munchen 1-5. Victorie de moral pentru bavarezi

Bundesliga Publicat de Daian Cutu pe 20 apr 2024

Bayern Munchen a dispus sâmbătă, în deplasare, scor 5-1, de formaţia Union Berlin, într-un meci din etapa a 30-a a Bundesligii.

La Berlin, Leon Goretzka a deschis scorul în minutul 29, iar bavarezii au amai avut de aşteptat până în minutul 45+1 pentru a-şi majora avantajul.

A marcat Harry Kane, care a reuşit să înscrie cel de-al 33-lea său gol stagional, iar Bayern a intart cu 2-0 la vestiare. În repriza secundă, Thomas Muller marcat şi el o dublă la meciul cu numărul 470 pentru Bayern, în Bundesliga, iar reuşita lui Tel a dus scorul la un neaşteptat 5-0.

Vertessen a reuşit golul de onoare pentru berlinezi, şi meciul s-a încheiat cu victoria oaspeţilor, 5-1.Bavarezii sunt pe locul 2, cu 66 de puncte, în vreme ce Union Berlin e pe 14, cu 29 de puncte.

Rezultate înregistrate sâmbătă, în cadrul etapei a 30-a din Bundesliga:

Wolfsburg – Bochum 1-0 (Wind 43);

FC Koln – Darmstadt 0-2 (Klarer 57, Vilhelmsson 90);

Hoffenheim – Borussia Monchengladbach 4-3 (Weghorst 36, Promel 58, Kabak 66, Stach 90+1 / Hack 39, 78, 89);

Augsburg – RB Leipzig 1-2 (Dovedan 69 / Sesko 42, Openda 85);

Union Berlin – Bayern Munchen 1-5 (Vertessen 90+1 / Goretzka 29, Kane 45+1, T. Muller 53, 66, Tel 62).