Se ştiu toate echipele din Europa care vor participa la Campionatul Mondial al Cluburilor Se ştiu toate echipele din Europa care vor participa la Campionatul Mondial al Cluburilor
NEWS ALERT | Un baschetbalist a fost suspendat PE VIAŢĂ din NBA NEWS ALERT | Un baschetbalist a fost suspendat PE VIAŢĂ din NBA
VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Se decide a doua finalistă a Cupei României VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Se decide a doua finalistă a Cupei României
Carlo Ancelotti, mesaj ferm după calificarea în semifinale! "Real nu moare niciodată" Carlo Ancelotti, mesaj ferm după calificarea în semifinale! "Real nu moare niciodată"
LIVE VIDEO | Real Madrid s-a calificat după 3-4 cu Man. City la loviturile de departajare! Bayern este cealaltă semifinalistă, după 1-0 cu Arsenal LIVE VIDEO | Real Madrid s-a calificat după 3-4 cu Man. City la loviturile de departajare! Bayern este cealaltă semifinalistă, după 1-0 cu Arsenal
VIDEO | Bayern îşi salvează sezonul! Kimmich îi duce pe bavarezi în semifinalele Ligii Campionilor VIDEO | Bayern îşi salvează sezonul! Kimmich îi duce pe bavarezi în semifinalele Ligii Campionilor

VIDEO | Unirea Dej - CSA Steaua 2-1. Victorie mare pentru ardeleni, care au profitat de omul în plus şi au revenit, după ce au fost conduşi

Liga II Publicat de Daian Cutu pe 11 sep 2021

Unirea Dej a produs marea surpriză a etapei din Liga 2. Ardelenii s-au impus pe teren propriu, cu scorul de 2-1, în faţa celor de la CSA Steaua, formaţie neînvinsă până la disputa de sâmbătă.

Elevii lui Daniel Opriţa au deschis scorul în startul partidei, prin Buhăescu, dar totul s-a rupt pentru ”militari”, după ce căpitanul Bărbulescu a fost eliminat, pentru un fault din postura de ultim apărător. Cu un om în plus, cei de la Dej au întors partida, graţie a două centrară, finalizate de Burdeţ şi Manole.

Unirea Dej - CSA Steaua 2-1 (Burdeţ 53', Manole 72' / Buhăescu 11')

Unirea Dej: Răilean – I. Rus, Burdeţ, Kereki, Roş – Al. Militaru, Cătinean (cpt.), Ad. Pop – Frăsineanu, Al. Pop, Mir. Manole

Steaua: Bălbărău – D. Oroian, Beţa, Walace, Ad. Ilie – Val. Răsdan, Băjenaru, Bărbulescu (cpt.), Rob. Neacşu – Buhăescu, Enceanu

Minutul 72: GOL Unirea! Defensiva formaţiei din capitală este prinsă din nou pe picior greşit la o centrare în careu. Manole înscrie, iar gazdele preiau conducerea.

Minutul 53: GOL Unirea! Acelaşi Roş trimite o nouă centrare periculoasă în careu, Alin Burdeţ este pe fază şi marchează cu o execuţie din talpă, din 9 metri.

Minutul 47: Dejul are o şansă mare de a egala. Roş centrează, iar Pop reia cu capul în plasa porţii lui Bălbărău.

Minutul 46: A început repriza a doua! Schimbare la Steaua: a ieşit Neacşu, a intrat Drăghici.

Minutul 45: S-a încheiat prima repriză!

Minutul 34: Schimbare la Steaua! A ieşit Enceanu, a intrat Mihăescu.

Minutul 30: Valentin Bărbulescu este eliminat! Căpitanul celor de la CSA este nevoit să facă un fault din postura de ultim apărător la Manole şi vede cartonaşul roşu. Cei de la Dej au un om în plus mai bine de o repriză.

Minutul 11: GOL CSA Steaua! Beţa recentrează un balon rezultat dintr-o lovitură liberă, Vasile Buhăescu este bine plasat la limita careului mic, pune latul şi deschide scorul.

Minutul 1: A început partida! Fanii sunt în număr mare în tribunele arenei din Dej şi fac o atmosferă frumoasă.

Oaspeţii pleacă cu statutul de mari favoriţi, fiind neînvinşi după primele cinci etape, cu doar o remiză înregistrată. Elevii lui Daniel Opriţa împart şefia cu Hermannstadt şi Concordia Chiajna, dar au un golaveraj mai bun. Cei de la Unirea vin după un meci în Cupă, disputat miercuri, fiind învinşi surprinzător în turul IV de Minaur Baia Mare, formaţie din liga a treia şi astfel gruparea clujeană abordează partida cu lotul obosit.