VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie
VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi
Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV
VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin
VIDEO | Costel Gâlcă se aştepta să aibă meci greu cu CFR. ”Am fost prea respectuoşi cu ei” VIDEO | Costel Gâlcă se aştepta să aibă meci greu cu CFR. ”Am fost prea respectuoşi cu ei”
Adrian Mutu a fost ”făcut praf” de un jucător de la CFR, care şi-a anunţat plecarea. ”Pentru mine nu are caracter” Adrian Mutu a fost ”făcut praf” de un jucător de la CFR, care şi-a anunţat plecarea. ”Pentru mine nu are caracter”

VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-2. Campioana defilează în Oltenia şi îşi face moral pentru returul cu Sevilla

Fotbal Internațional Publicat pe 23 feb 2020

CFR Cluj s-a impus în această seară, 2-0, la Craiova, în ultima etapă a sezonului regular. În direct pe Look Plus, campionii au deschis scorul în minutul 9, când Rondon a marcat cu un şut sec, din interiorul careului. Replica oltenilor nu s-a lăsat aşteptată, iar Nistor a luat la ţintă transversala, în minutul 17. Craiova şi-a bătut în continuare joc de ocazii: în minutul 22 a irosit cu largheţe 3 situaţii într-o singură fază, când Mihăilă, de două ori, şi Koljic l-au făcut mare pe Arlauskis. Şi tot lituanianul din poarta CFR-ului a intervenit magistral la execuţia lui Cosic, 3 minute mai târziu.

Furioşi, fanii oltenilor au întrerupt meciul pentru 4 minute, în minutul 37, când au aruncat cu petarde şi cu diverse obiecte în teren. Gazdele au continuat să spere şi să atace, iar Cicâldău şi Ivan au ratat alte două ocazii imense în prelungirile primei reprize. CFR a revenit în atac în a doua repriză, când Rondon a trimis în bară (minutul 53), anunţând parcă golul doi. Iar campionii au reuşit să se desprindă în minutul 67, când Manea a făcut o cursă incredibilă pe partea draptă şi a centrat perfect în faţa porţii, iar mingea s-a lovit de ghinionistul Martic şi a intrat în poarta lui Pigliacelli. Până la final nu s-a mai întâmplat nimic, iar CFR Cluj se impune în Bănie şi îşi consolidează primul loc, la finalul sezonului regular. „Vişiniii” termină cu 52 de puncte, la 6 puncte de Craiova şi la 8 de FCSB. Şi chiar dacă punctele se vor înjumătăţi în play-off, echipa lui Dan Petrescu rămâne principala favorită la titlu.