Aprobat! Schimbare majoră la CSA Steaua Aprobat! Schimbare majoră la CSA Steaua
A fost anunţat primul transfer al verii în Superligă! Jucătorul Slaviei Praga va semna cu o echipă din play-off A fost anunţat primul transfer al verii în Superligă! Jucătorul Slaviei Praga va semna cu o echipă din play-off
NEWS ALERT | Verdict în disputa dintre FCSB şi CSA Steaua NEWS ALERT | Verdict în disputa dintre FCSB şi CSA Steaua
NEWS ALERT | Lovitură masivă încasată de Rapid! Un jucător de bază, OUT pentru patru luni NEWS ALERT | Lovitură masivă încasată de Rapid! Un jucător de bază, OUT pentru patru luni
Verdict clar în privinţa principalei ţinte a lui Gigi Becali! „Este o singură echipă la care nu pot să-l las” Verdict clar în privinţa principalei ţinte a lui Gigi Becali! „Este o singură echipă la care nu pot să-l las”
VIDEO | Florinel Coman continuă să şocheze cu gesturile sale! Vedeta de la FCSB a recidivat VIDEO | Florinel Coman continuă să şocheze cu gesturile sale! Vedeta de la FCSB a recidivat

VIDEO | Universitatea Craiova - Gaz Metan 2-1. Oltenii urcă pentru moment pe primul loc şi speră ca CFR să se împiedice mâine cu Astra

Fotbal Internațional Publicat pe 1 mar 2020

Universitatea Craiova s-a impus în această seară, pe teren propriu, 2-1 cu Gaz Metan Mediaş, într-un meci din prima etapă a play-off-ului Ligii 1.

Oltenii au început în forţă, iar după 3 minute au deschis scorul, prin Cicâldău, care a transformat un penalty obşinut de Ivan. Mediaşul nu a acuzat şocul şi veteranul Marius Constantin a restabilit egalitatea după doar ceva mai mult de 5 minute, tot din lovitură de la 11 metri. Mihăilă a stabilit scorul primei reprize şi pe cel al meciului, dar şi deznodământul partidei, în minutul 27, cu o execuţie superbă.

După acest rezultat, Craiova face 26 de puncte şi trece pe primul loc în faţa CFR-ului, graţie golaverajului. Campioana en-titre are însă un meci mai puţin, cel de mâine, cu Astra, care va fi transmis în direct, de la ora 20.30, de Look Plus. În ce o priveşte pe învinsa oltenilor, Gaz Metan Mediaş e pe locul 5 şi are 22 de puncte.