Talpan, trecut în "rezervă". Comunicatul prin care CSA Steaua se dezice de jurist
Mega-transferul pregătit de Real pentru sezonul următor! El va fi ”creierul” de la mijlocul terenului  Mega-transferul pregătit de Real pentru sezonul următor! El va fi ”creierul” de la mijlocul terenului
Odegaard nu mai vrea la Real Madrid. Unde îşi doreşte să evolueze starul norvegian Odegaard nu mai vrea la Real Madrid. Unde îşi doreşte să evolueze starul norvegian
Transferul lui Sane, în impas. De ce scad şansele să ajungă la Bayern în această vară Transferul lui Sane, în impas. De ce scad şansele să ajungă la Bayern în această vară
600 de kilometri pe bicicletă pentru a reveni "acasă". Aventura în care a plecat brazilianul Fred
CSA Steaua, transferuri importante. Echipa din Liga 4 aduce doi jucători cu experienţă în primul eşalon CSA Steaua, transferuri importante. Echipa din Liga 4 aduce doi jucători cu experienţă în primul eşalon

VIDEO | Universitatea Craiova - Gaz Metan 2-1. Oltenii urcă pentru moment pe primul loc şi speră ca CFR să se împiedice mâine cu Astra

Fotbal Publicat pe 1 mar 2020

Universitatea Craiova s-a impus în această seară, pe teren propriu, 2-1 cu Gaz Metan Mediaş, într-un meci din prima etapă a play-off-ului Ligii 1.

Oltenii au început în forţă, iar după 3 minute au deschis scorul, prin Cicâldău, care a transformat un penalty obşinut de Ivan. Mediaşul nu a acuzat şocul şi veteranul Marius Constantin a restabilit egalitatea după doar ceva mai mult de 5 minute, tot din lovitură de la 11 metri. Mihăilă a stabilit scorul primei reprize şi pe cel al meciului, dar şi deznodământul partidei, în minutul 27, cu o execuţie superbă.

După acest rezultat, Craiova face 26 de puncte şi trece pe primul loc în faţa CFR-ului, graţie golaverajului. Campioana en-titre are însă un meci mai puţin, cel de mâine, cu Astra, care va fi transmis în direct, de la ora 20.30, de Look Plus. În ce o priveşte pe învinsa oltenilor, Gaz Metan Mediaş e pe locul 5 şi are 22 de puncte.