EXCLUSIV | Marius Croitoru a vorbit la Fotbal Look despre una din cele mai mari probleme ale fotbalului românesc. De ce crede tehnicianul că jucătorii autohtoni eşuează în străinătate EXCLUSIV | Marius Croitoru a vorbit la Fotbal Look despre una din cele mai mari probleme ale fotbalului românesc. De ce crede tehnicianul că jucătorii autohtoni eşuează în străinătate
Noi detalii despre cazul care a şocat handbalul autohton. Comunicatul celor de la CSM Făgăraş Noi detalii despre cazul care a şocat handbalul autohton. Comunicatul celor de la CSM Făgăraş
VIDEO | Victorie de control. Dortmund - Hertha 1-0. Gazdele continuă cursa de urmărire a liderului şi îşi consolidează locul secund VIDEO | Victorie de control. Dortmund - Hertha 1-0. Gazdele continuă cursa de urmărire a liderului şi îşi consolidează locul secund
Prunea ţine cu jucătorii, care au decis să boicoteze meciul cu Voluntari. Declaraţia oficialului Prunea ţine cu jucătorii, care au decis să boicoteze meciul cu Voluntari. Declaraţia oficialului
CFR o bate pe Hermannstadt şi îi strică debutul Aneimariei Prodan. Echipele de start CFR o bate pe Hermannstadt şi îi strică debutul Aneimariei Prodan. Echipele de start
Rapid şi Astra au termiant la egalitate, într-un meci spectaculos care s-ar putea repeta anul viitor în Liga 1 Rapid şi Astra au termiant la egalitate, într-un meci spectaculos care s-ar putea repeta anul viitor în Liga 1

VIDEO | UNIVERSITATEA CRAIOVA SE ÎMPIEDICĂ DE CHINDIA. DÂMBOVIŢENII AU JUCAT ÎN 10 APROAPE TREI SFERTURI DE MECI

Video Publicat pe 9 nov 2019

Chindia Târgovişte şi Universitatea Craiova au terminat la egalitate, 1-1, într-un meci transmis în direct de Look Plus. Dâmboviţenii l-au pierdut pe Ivancic încă din minutul 27, după ce acesta a văzut cartonaşul roşu. Chiar şi aşa, cei care au deschis scorul au fost fotbaliştii lui Viorel Moldovan, care au marcat în minutul 61 prin Bic, însă oltenii au egalat rapid, doar 3 minute mai târziu, când Cicâldău l-a învins pe Aioani din lovitură liberă.

După acest meci, Universitatea rămâne pe locul 4, cu 28 de puncte, şi ratează şansa să egaleze în clasament liderul CFR Cluj (30 de puncte). De celalată parte, Chindia se află pe locul 10 şi are 17 puncte.