I-a decis soarta Istvan Kovacs Barcelonei? Centralul din Superligă l-a eliminat pe Araujo, iar PSG a egalat. Arbitrul i-a arătat cartonaşul roşu şi lui Xavi | VIDEO

Marius Şumudică anunţă următorul mare tun dat de Rapid: ”E cel mai bun atacant din România” Marius Şumudică anunţă următorul mare tun dat de Rapid: ”E cel mai bun atacant din România”
Fostul mare fotbalist critică decizia lui Florinel Coman de pleca în Qatar: „Pierzi 20% din ceea ce ştii” Fostul mare fotbalist critică decizia lui Florinel Coman de pleca în Qatar: „Pierzi 20% din ceea ce ştii”
LIVE VIDEO | PSG şi Borussia Dortmund se califică în semifinale după o nouă seară de poveste din UEFA Champions League LIVE VIDEO | PSG şi Borussia Dortmund se califică în semifinale după o nouă seară de poveste din UEFA Champions League
Rafael Nadal s-a calificat în turul doi la Barcelona Rafael Nadal s-a calificat în turul doi la Barcelona
Ultimă oră! Dennis Man, pe urmele lui Adrian Mutu. Gigantul din Serie A care îl doreşte pe internaţionalul român

VIDEO | UTA, VICTORIE DRAMATICĂ LA REŞIŢA. ARĂDENII AU DAT LOVITURA ÎN PRELUNGIRI ŞI URCĂ PE LOCUL SECUND

Video Publicat pe 27 oct 2019

UTA a reuşit să se impună la Reşiţa în meciul cu echipa locală, CSM, 3-2. Într-un meci transmis în direct de Look Plus, arădenii au deschis rapid scorul prin Ciprian Rus, în minutul 2. Romario Moise a majorat diferenţa după doar 20 de minute şi se părea că oaspeţii nu vor avea probleme.

Numai că, exact în startul reprizei secunde, Şeroni a trimis mingea în propria poartă, la 2 minute de la reluare, iar Cioablă a restabilit egalitatea în minutul 69. Acelaşi Moise a dat lovitura în prelungiri (90+2) şi a adus victoria arădenilor, care se află acum pe locul 2 cu 26 de puncte, la un singur punct în spatele liderului CS Mioveni. De remarcat însă faptul că UTA are cu trei meciuri mai puţin disputate faţă de aceasta. În schimb, CSM Reşiţa este acum abia pe locul 16 şi are doar 15 puncte.