VIDEO | UTA, VICTORIE DRAMATICĂ LA REȘIȚA. ARĂDENII AU DAT LOVITURA ÎN PRELUNGIRI ȘI URCĂ PE LOCUL SECUND - LOOKSPORT
Liga II Noutăți Video

UTA a reușit să se impună la Reșița în meciul cu echipa locală, CSM, 3-2. Într-un meci transmis în direct de Look Plus, arădenii au deschis rapid scorul prin Ciprian Rus, în minutul 2. Romario Moise a majorat diferența după doar 20 de minute și se părea că oaspeții nu vor avea probleme.

Numai că, exact în startul reprizei secunde, Șeroni a trimis mingea în propria poartă, la 2 minute de la reluare, iar Cioablă a restabilit egalitatea în minutul 69. Același Moise a dat lovitura în prelungiri (90+2) și a adus victoria arădenilor, care se află acum pe locul 2 cu 26 de puncte, la un singur punct în spatele liderului CS Mioveni. De remarcat însă faptul că UTA are cu trei meciuri mai puțin disputate față de aceasta. În schimb, CSM Reșița este acum abia pe locul 16 și are doar 15 puncte.