Zinedine Zidane revine! A bătut palma cu noua echipă şi mai rămâne doar să semneze contractul Zinedine Zidane revine! A bătut palma cu noua echipă şi mai rămâne doar să semneze contractul
Vincenzo Italiano a sărutat o jurnalistă după un gol al Fiorentinei la meciul cu Viktoria Plzen, din Conference League Vincenzo Italiano a sărutat o jurnalistă după un gol al Fiorentinei la meciul cu Viktoria Plzen, din Conference League
Varianta senzaţională pentru Rapid! Antrenorul care ar putea face performanţe în „Giuleşti”. „El s-ar potrivi” | EXCLUSIV Varianta senzaţională pentru Rapid! Antrenorul care ar putea face performanţe în „Giuleşti”. „El s-ar potrivi” | EXCLUSIV
Fostul fotbalist anunţă că a fost vizitat de poliţie de patru ori în trei zile. „Bun venit în Coreea de Nord” Fostul fotbalist anunţă că a fost vizitat de poliţie de patru ori în trei zile. „Bun venit în Coreea de Nord”
Dorit de Barcelona şi Manchester United, Julian Nagelsman a anunţat unde va antrena din sezonul viitor Dorit de Barcelona şi Manchester United, Julian Nagelsman a anunţat unde va antrena din sezonul viitor
Vestea pe care toţi fanii FCSB-ului o aşteptau! Revenire de senzaţie pentru derby-ul cu Rapid Vestea pe care toţi fanii FCSB-ului o aşteptau! Revenire de senzaţie pentru derby-ul cu Rapid

VIDEO | Val de entuziasm la Iaşi, după remiza dramatică împotriva lui Sepsi! Calcan: "Trebuie să fim ca nişte spartani, gladiatori"

Superliga Publicat de Andrei Ionascu pe 5 feb 2021

Sepsi Sfântu Gheorghe şi Poli Iaşi au remizat, scor 3-3, în etapa a 22-a din Casa Liga 1, în direct pe Look Sport. Oaspeţii au revenit de la 1-3 şi au egalat în minutul 90+4. Mijlocaşul Andreas Calcan, autorul golului de 2-3, a declarat că acest rezultat este o 'pastilă' de moral pentru echipa ieşeană.

Scorul pauzei a fost 3-1 pentru Sepsi. Vega a deschis scorul pentru Poli Iaşi în minutul 2, cu un şut senzaţional de la peste 20 de metri de poartă. Gazdele au revenit în forţă şi au marcat prin Fulop (17’ - penalty), Safranko (18’) şi Golofca (42’).

În repriza a doua, Poli Iaşi a fost echipa mai proaspătă şi mai insistentă în atac. Andreas Calcan a avut o execuţie spectaculoasă în minutul 77, iar argentinianul Pablo Gaitan a egalat în minutul 90+4.

"Asta trebuie să fie atitudinea, spiritul Politehnicii Iaşi! Aşa trebuie să continuăm, cum am jucat primele 5 minute şi ultimele 15 minute. Trebuie să fim ca nişte spartani, războinici, gladiatori! Am auzit ce au spus anumiţi oameni din televiziuni, ne-au ponegrit, nu mi se pare normal. Dar luptăm până la capăt.

Ne trebuia victoria, dar cred că este un punct bun, ţinând cont că am jucat în deplasare, cu o echipă care se bate la play-off. E un punct bun, chiar dacă nu ne ajută foarte mult. Dar ultimele 15 minute ne dau speranţe pentru următorul meci. Vom da totul să ne îmbunătăţim jocul", a spus Andreas Calcan, la finalul partidei de la Sfântu Gheorghe.