Volei Alba Blaj, a treia semifinalistă a Diviziei A la volei feminin Volei Alba Blaj, a treia semifinalistă a Diviziei A la volei feminin
CSM Bucureşti, rezultat surprinzător pe teren propriu  în etapa a XX-a a Ligii Naţionale CSM Bucureşti, rezultat surprinzător pe teren propriu în etapa a XX-a a Ligii Naţionale
VIDEO | Corvinul Hunedoara - Gloria Buzău, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. A început partida! VIDEO | Corvinul Hunedoara - Gloria Buzău, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. A început partida!
Edi Iordănescu nu s-a ferit de cuvinte şi i-a dat replica lui Gică Hagi: „Nu sunt deloc interesat” Edi Iordănescu nu s-a ferit de cuvinte şi i-a dat replica lui Gică Hagi: „Nu sunt deloc interesat”
Controverse în SUA, după ce părinţii lui Kobe Bryant au scos la licitaţie un inel de campion al fostului baschetbalist
NEWS ALERT | Ce lovitură pentru FCSB! Un jucător de bază s-a accidentat şi ar putea lipsi tot sezonul NEWS ALERT | Ce lovitură pentru FCSB! Un jucător de bază s-a accidentat şi ar putea lipsi tot sezonul

VIDEO | VALENCIA ŞI CHELSEA AU DAT-O LA PACE. LYON A FOST ÎNVINSĂ ÎN RUSIA ŞI RISCĂ SĂ PIARDĂ CALIFICAREA

Video Publicat pe 27 nov 2019

Valencia şi Chelsea au terminat la egalitate, 2-2, într-un meci din penultima faza a grupelor UEFA Champions League. În direct pe Look Plus, gazdele au marcat primele prin Soler, în minutul 41, dar bucuria lor nu a ţinut mult. Oaspeţii au egalat doar un minut mai târziu prin Kovacic, iar la 5 minute după pauză au preluat conducerea, graţie reuşitei lui Pulisic. Wass a reuşit să readucă egalitatea pe tabela de marcaj cu 8 minute înainte de final şi a stabilit rezultatul final. Cele două echipe ocupă primele două poziţii, ambele având câte 8 puncte, însă Ajax şi Lille au fiecare un meci mai puţin şi se vor întâlni de la ora 22.00 în Franţa.

În grupa G, Zenit Sankt Petersburg a învins-o neaşteptat pe Lyon, 2-0. Golurile ruşilor au fost marcate de Dzyuba (minutul 42) şi Ozdoev (84) Echipa la care Ciprian Tătăruşanu a fost rezervă şi în această seară riscă să piardă acum calificarea în faza următoare a competiţiei. Lyon a căzut pe locul 3 şi are 7 puncte, la fel ca şi Zenit, dar ruşii au avantajul meciurilor directe, după ce au reuşit să scoată un egal în tur, în Franţa (1-1).