Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League
PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe
AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League
A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO
VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin” VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin”
Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | VÂTCĂ PUNE TUNURILE PE COLŢESCU. „ARBITRAJUL A FOST ÎNTR-O SINGURĂ DIRECŢIE”

Uncategorized Publicat pe 1 sep 2019

CFR a fost învinsă de Astra, 2-3, în direct pe LOOK PLUS, într-un meci ăn care Mario Camora, în minutul 58, respectiv Cosmin Vâtcă, în minutul 62, au fost eliminaţi de centralul Sebastian Colţescu. Camora şi Vâtcă nu au fost singurii eliminaţi. Dan Petrescu a fost la rândul lui trimis la cabine, la finele primei reprize, pentru proteste.

La sfârşitul partidei, Vâtcă a comentat faza la care a fost eliminat. „Am urmărit mingea, am prins-o. Şi când m-am întors, eram în plină mişcare am vrut să mă protejez. Drept dovadă, el nu a căzut. N-a fost nimic periculos, l-am lovit în umăr, dar îmi asum. Îmi pare rău că s-a întâmplat asta, îmi cer scuze colegilor şi probabil că era alt rezultat”, a spus portarul clujenilor, în direct pe LOOK PLUS.

Acesta mai spune că arbitrajul lui Colţescu a fost părtinitor. „Dacă urmăriţi de la începutul meciului, nu vreau să vorbesc urât de arbitraj, dar azi a fost aşa, într-o direcţie, orice decizie”, a punctat portarul care l-a înlocuit pe Arlauskis,