Alertă în Bănie! Universitatea Craiova va avea o absenţă de marcă la duelul cu CFR Cluj Alertă în Bănie! Universitatea Craiova va avea o absenţă de marcă la duelul cu CFR Cluj
Brigada de arbitri delegată pentru partida care poate fi decisivă în lupta la retrogradare, Dinamo - FC Voluntari Brigada de arbitri delegată pentru partida care poate fi decisivă în lupta la retrogradare, Dinamo - FC Voluntari
Iuliana Demetrescu, delegată la o semifinală de Champions League Iuliana Demetrescu, delegată la o semifinală de Champions League
Aprobat! Schimbare majoră la CSA Steaua Aprobat! Schimbare majoră la CSA Steaua
Variantă surpinzătoare de antrenor pentru Bayern Munchen! Tehnicianul a fost contactat Variantă surpinzătoare de antrenor pentru Bayern Munchen! Tehnicianul a fost contactat
A fost anunţat primul transfer al verii în Superligă! Jucătorul Slaviei Praga va semna cu o echipă din play-off A fost anunţat primul transfer al verii în Superligă! Jucătorul Slaviei Praga va semna cu o echipă din play-off

VIDEO | VESTE BUNĂ PENTRU CFR: RENNES E LA PĂMÂNT! BRETONII NU AU MAI CÂŞTIGAT ÎN ULTIMELE 9 MECIURI ŞI SE AFLĂ ÎN PICAJ

Video Publicat pe 20 oct 2019

Viitoarea adversară a CFR-ului în grupele Europa League, Rennes, nu se regăseşte, deşi a avut un start de sezon excelent, cu o victorie surprinzătoare în faţa lui PSG. De această dată, Rennes a pierdut la Monte Carlo, 2-3 cu codaşa Monaco, şi este abia pe 12 în Ligue 1, cu tot atâtea puncte. E adevărat, bretonii au condus cu 2-1 la un moment dat şi au încasat golul decisiv în prelungiri, însă merită amintit că nu au mai câştigat niciun meci din ultimele 9!

Golurile lui Rennes au fost reuşite de Maouassa (minutul 12) şi Hunou (48), în timp ce pentru învingători au marcat Ben Yedder (minutele 3 şi 90+3) şi Slimani (56).

CFR Cluj o va întâlni pe Rennes în deplasare, joi, 24 octombrie, de la ora 22.00. Meciul contează pentru grupele Europa League şi va fi transmis în direct de LOOK PLUS.