VIDEO | VEȘTI PROASTE PENTRU CONTRA: ANDONE S-A ACCIDENTAT. CE S-A ÎNTÂMPLAT ÎN MECIUL JUCAT DE GALATA PE TERENUL ECHIPEI LUI ȘUMUDICĂ - LOOKSPORT
Noutăți Superlig Video

Galatasaray s-a impus cu 2-0 în deplasare, cu Gaziantep, într-un meci din Superliga turcă. În direct pe Look Sport 3, meciul a început cum nu se putea mai prost pentru Florin Andone. Atacantul oaspeților s-a accidentat în minutul 9 și a părăsit la scurt timp terenul.

Chiar și fără el, Galatasaray nu a avut probleme cu echipa lui Marius Șumudică. Omer Bayram (minutul 22) și algerianul Sofiane Feghouli (43) au lămurit lucrurile încă din prima repriză.

După acest succes, Galatasaray face 19 puncte și urcă pe locul 4, în timp ce gazdele din această seară rămân pe poziția a noua cu 15 puncte.