VIDEO | Victorie dramatică pentru Borussia Dortmund în faţa lui VfB Stuttgart

Borussia Dortmund Publicat pe 11 apr 2021

Borussia Dortmund s-a impus dramatic, cu scorul de 3-2, pe terenul lui VfB Stuttgart, într-o partidă contând pentru etapa a 28-a din Bundesliga.

Stuttgart a deschis scorul prin Kalajdzic, în minutul 17. Galben-negrii au egalat prin Bellingham, în minutul 47, şi au trecut în avantaj prin căpitanul Marco Reus (min. 52).

Didavi (min. 78) a adus egalarea pentru gazde, însă BVB a revenit în avantaj graţie golului marcat peste doar două minute de Knauff, care a stabilit scorul final al partidei.

În urma acestui rezultat, Borussia Dortmund se clasează pe locul 5 în Bundesliga, cu 46 de puncte, la şapte lungimi de Frankfurt, ocupanta ultimului loc care duce în Liga Campionilor. Stuttgart ocupă poziţia numărul 9, cu 39 de puncte.