I-a enervat pe rapidişti, iar acum a fost delegat din nou! Partida pe care o va arbitra George Găman I-a enervat pe rapidişti, iar acum a fost delegat din nou! Partida pe care o va arbitra George Găman
Cristi Balaj a spus lucrurilor pe nume! Prima reacţie oficială despre plecarea lui Otele Cristi Balaj a spus lucrurilor pe nume! Prima reacţie oficială despre plecarea lui Otele
Jannik Sinner - Daniil Medvedev, reeditarea finalei de la Australian Open, în semifinale la Mastersul de la Miami Jannik Sinner - Daniil Medvedev, reeditarea finalei de la Australian Open, în semifinale la Mastersul de la Miami
Romeo Lavia, out pentru restul sezonului Romeo Lavia, out pentru restul sezonului
David Popovici vrea tratament special la Jocurile Olimpice David Popovici vrea tratament special la Jocurile Olimpice
"Foarte individualist. Trebuia să îi mai dau o minge să joace singur". Denis Drăguş, pus la zid de un antrenor "Foarte individualist. Trebuia să îi mai dau o minge să joace singur". Denis Drăguş, pus la zid de un antrenor

VIDEO | VICTORIE „FRANŢUZEASCĂ” PENTRU REAL. VARANE ŞI BENZEMA DUC ECHIPA LUI ZIDANE PE PRIMUL LOC ÎN LA LIGA

Video Publicat pe 7 dec 2019

Real Madrid s-a impus pe teren propriu, 2-0 cu Espanyol Barcelona, într-un meci din etapa a 16-a din La Liga. În direct pe Look Plus, Varane a deschis scorul în minutul 37, servit de un alt francez, Benzema. Acelaşi Benzema a stabilit scorul final, 2-0, în minutul 76. Şi tot un francez i-a lăsat pe madrileni în inferioritate. S-a întâmplat la 5 minute după reuşita lui Benzema, când Ferland Mendy a văzut al doilea cartonaş galben, implicit şi pe cel roşu.

Real a trecut însă cu bine de ultimele minute şi a obţinut în final o nouă victorie, cea de-a zecea din acest sezon. Trupa lui Zinedine Zidane are acum 34 de puncte şi este noul lider în La Liga, însă are un meci în plus faţă de următoarea clasată, Barcelona. Cu o eventuală victorie în această seară, în meciul cu Mallorca, gruparea catalană ar egala la puncte pe Real şi ar reveni pe primul loc, graţie unui golaveraj mai bun.