Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League
PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe
AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League
A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO
VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin” VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin”
Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Victorie neaşteptată pentru Dinamo la Lisabona, cu Sporting, în EHF European League

Handbal Publicat de Andrei Ionascu pe 26 feb 2021

Echipa masculină de handbal Dinamo Bucureşti a învins-o în deplasare pe Sporting Lisabona, cu scorul de 32-31 (17-12), într-un meci din Grupa B a EHF European League.

Este o victorie de palmares pentru Dinamo, care nu mai are şanse de calificare în faza următoare a competiţiei. În schimb, portughezii erau deja calificaţi în optimile de finală.

Dinamo a controlat prima repriză, pe care a încheiat-o cu un avantaj de cinci goluri, 17-12. În repriza a doua, Sporting a reuşit să egaleze, 28-28, după care Dinamo a reuşit două goluri consecutive, păstrându-şi avantajul până la final.

Pentru Dinamo s-a remarcat portarul iranian Saeid Heidarirad, cu 12 mingi apărate.

Au marcat pentru ‘roş-albi’: Răzvan Gavriloaia (5 goluri), Dragoş Hanţaru (5), Amine Bannour (4), Mohamed Mamdouh Ashem Shebib (4), Rome Antonio Diogo Hebo (3), Mihai Alexandru Asoltanei (3), Valentin Ghionea (3), Nicuşor Negru (2), Javier Humet Gaminde (2), Tudor Botea (1).

Pe 2 martie vor avea loc meciurile din ultima etapă: Tatran Presov - CS Dinamo, IFK Kristianstad - USAM Nîmes Gard şi Fuchse Berlin - Sporting.

Fuchse Berlin, Nîmes, Sporting şi Kristianstad s-au calificat în optimile de finală ale EHF European League.