LIVE VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Gazdele au deschis scorul LIVE VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Gazdele au deschis scorul
Octavian Vintilă, unul dintre cei mai apreciaţi comentatori de sport din România, a murit la 86 de ani Octavian Vintilă, unul dintre cei mai apreciaţi comentatori de sport din România, a murit la 86 de ani
Nacho, aproape de plecarea de la Real Madrid. Formaţia care îl doreşte Nacho, aproape de plecarea de la Real Madrid. Formaţia care îl doreşte
VIDEO | Corvinul - Mioveni 2-0. Marius Coman a reuşit „dubla”, iar gazdele au urcat pe locul 2 în clasament VIDEO | Corvinul - Mioveni 2-0. Marius Coman a reuşit „dubla”, iar gazdele au urcat pe locul 2 în clasament
Campioana CSM Bucureşti  a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României Campioana CSM Bucureşti a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României
Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova

VIDEO | Victorie uriaşă pentru Marius Şumudică! Gaziantep a învins-o pe Besiktaş. Ce au făcut Toşca şi Maxim

Alte campionate externe Publicat de Emanoil Ursache pe 6 nov 2020

Marius Şumudică a reuşit o nouă victorie spectaculoasă în campionatul Turciei. Gaziantep a învins-o pe Besiktaş, scor 3-1, în etapa a opta din Super Lig.

Mirallas a deschis scorul pentru echipa tehnicianului român, în minutul 44, din pasa lui Demir. Formaţia oaspete avea să egaleze, în minutul 61, prin Larin, deşi Destanoglu fusese eliminat de la Besiktaş cu şase minute înainte.

Chiar şi aşa, băieţii lui Şumudică nu s-au pierdut cu firea şi au revenit la conducere în doar două minute de când au fost egalaţi, prin acelaşi Demir, care oferise pasa decisivă la primul gol. Ozer a risipit orice fel de emoţie pentru gazde, în minutul 90 + 7, când a stabilit scorul final al partidei, 3-1.

Alexandru Maxim a fost înlocuit în minutul 90 + 5, în timp ce Alin Toşca a fost integralist.