”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm! ”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm!
VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia
VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League
VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion
VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea” VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea”
VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă” VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă”

VIDEO | Victorii clare pentru Bayern şi Dortmund, în etapa a 19-a din Bundesliga! Golgheterul Lewandowski a înscris din nou

Bundesliga Publicat de Andrei Ionascu pe 30 ian 2021

Bayern Munchen şi Borussia Dortmund au reuşit victorii clare în etapa a 19-a din Bundesliga. În direct pe Look Sport 3, Bayern a învins-o pe Hoffenheim cu 4-1, iar golgheterul Robert Lewandowski a înscris din nou. Dortmund a trecut pe teren propriu de Augsburg, scor 3-1, în direct pe looksport.ro.

Bayern Munchen are patru victorii consecutive în Bundesliga şi are un avans de 10 puncte faţă de Leipzig.

Boateng (32’), Muller (43’), Lewandowski (57’) şi Gnabry (63’) au înscris pentru Bayern. Kramaric a marcat pentru Hoffenheim, în minutul 44.

Polonezul Robert Lewandowski a ajuns la 24 de goluri în acest sezon de Bundesliga. Atacantul nu a înscris în doar trei etape în care a jucat.

Pe Signal Iduna Park, Dortmund a fost condusă de Augsburg, după golul lui Hahn din minutul 10. A urmat un penalty ratat de către Haaland, în minutul 21. Atacantul norvegian a avut o seară nefastă.

Dortmund a egalat în minutul 26, prin Delaney. În repriza a doua, Augsburg a preferat să se apere. Reuşita lui Jadon Sancho (63’) şi autogolul lui Uduokhai (75’) au stabilit scorul final, 3-1 pentru Dortmund.

Iată celelalte rezultate înregistrate astăzi în Bundesliga:

Bremen - Schalke 1-1 (Mohwald 77' / Mascarell 38')

Frankfurt - Hertha 3-1 (Andre Silva 67', 90+5', Hinteregger 85' / Piatek 66')

Union Berlin - Gladbach 1-1 (Knoche 31' / Plea 59')

De la ora 19:30 este programat meciul RB Leipzig - Bayer Leverkusen, LIVE pe Look Sport.