Belinda Bencic a devenit mamă Belinda Bencic a devenit mamă
VIDEO | Farul - Rapid 0-0, în direct la Prima Sport 1! Gol anulat pentru offside la gazde VIDEO | Farul - Rapid 0-0, în direct la Prima Sport 1! Gol anulat pentru offside la gazde
Surpriza lui Bogdan Lobonţ pentru duelul cu Farul. Un jucător cheie e pe bancă Surpriza lui Bogdan Lobonţ pentru duelul cu Farul. Un jucător cheie e pe bancă
VIDEO | ”U” Cluj - Poli Iaşi 1-0. ”Şepcile roşii” îşi asigură liniştea VIDEO | ”U” Cluj - Poli Iaşi 1-0. ”Şepcile roşii” îşi asigură liniştea
România va întâlni Cehia, în primul meci din grupele europeanului de handbal feminin România va întâlni Cehia, în primul meci din grupele europeanului de handbal feminin
Adunarea Generală a Federaţiei Române de Fotbal va avea loc la 4 iunie. Deciziile Comitetului Executiv Adunarea Generală a Federaţiei Române de Fotbal va avea loc la 4 iunie. Deciziile Comitetului Executiv

VIDEO | Viitorul Pandurii Târgu-Jiu – FK Csikszereda 0-0. Final de meci efervescent, cu gol anulat, eliminare şi multe proteste

Liga II Publicat de Daian Cutu pe 22 mar 2021

Lupta pentru promovare este mai acerbă ca niciodată! Cu doar o etapă rămasă din sezonul regulat, 11 echipe au şanse la un loc de play-off, acolo unde vor merge însă doar primele şase.

Viitorul Pandurii Târgu-Jiu şi FK Csikszereda au dat şi mai mult calculele peste cap, după ce au terminat la egalitate, scor 0-0. Meciul a atins cote înalte pe final de partidă.

Oaspeţii au marcat în minutul 86, prin Bor, care s-a demarcat excelent şi l-a învins pe portarul Rusu. Însă Horia Mladinovici anulează golul pe motiv de offside. În prelungiri, trupa lui Flavius Stoican a rămas fără un jucător, după ce Mihai Lixandru a primit cartonaş roşu pentru ţinere la marginea careului, ciucanii protestând vehement şi cerând penalty.

Viitorul Pandurii: Rusu - Baican, Buleica, Cioiu, Dragu, Lixandru, Paraschiv, Prejmeran, Sin, Tegle, Vulpe

Csikszereda: Gyenge- Apro, Bauza, Bor, Casiadi, Csuros, Jebari, Kelemen, Maszaros, Schieb, Takacs