Dennis Man, pe urmele lui Mutu! Colosul câştigător de Champions League a pus oferta pe masă: ”A fost coleg cu el şi va intermedia negocierile!”

NEWS ALERT | Universitatea Craiova pierde un om de bază pentru derby-ul cu Rapid NEWS ALERT | Universitatea Craiova pierde un om de bază pentru derby-ul cu Rapid
Cerut cu insistenţă la Dinamo, Mircea Lucescu a bătut palma! Lovitură mare anunţată

ULTIMĂ ORĂ | Partida Dinamo - Petrolul se va juca cu spectatori în tribune ULTIMĂ ORĂ | Partida Dinamo - Petrolul se va juca cu spectatori în tribune
Tenis de masă: Bernadette Szocs s-a calificat în sferturi la WTT Champions Incheon 2024. Elisabeta Samara s-a oprit în optimi Tenis de masă: Bernadette Szocs s-a calificat în sferturi la WTT Champions Incheon 2024. Elisabeta Samara s-a oprit în optimi
Vestea momentul în fotbalul românesc! Internaţionalul român, direct la un grand din Bundesliga: ”Oferta a fost este pe masă!”

VIDEO | Viitorul Pandurii Târgu Jiu scrie istorie în Cupa României! Flavius Stoican: "O performanţă la care nici nu visam"

Cupa României Publicat de Andrei Ionascu pe 3 mar 2021

Viitorul Pandurii Târgu Jiu s-a calificat în semifinalele Cupei României, după victoria din deplasare cu 'U' Cluj, scor 3-1, în direct pe Look Sport. Este cea mai importantă performanţă din istoria clubului, fondat în 1998 şi redenumit în 2019. Antrenorul echipei gorjene, Flavius Stoican, a declarat că următorul obiectiv este calificarea în play-off-ul Ligii a 2-a.

Golan a deschis scorul pentru clujeni în minutul 1. Oaspeţii au controlat repriza a doua şi au egalat în minutul 69, prin Tegle, din penalty.

Echilibrul partidei a fost rupt după eliminarea fundaşului Srdjan Luchin de la 'U' Cluj, în minutul 74, pentru că a lovit un adversar fără minge.

Daniel George Paraschiv, introdus pe teren în minutul 64, a fost eroul echipei din Târgu Jiu, reuşind o 'dublă', în minutele 77 şi 86.

"Voiam să ne luăm revanşa. Am pierdut pe teren propriu o partidă pe care consider că am dominat-o în a doua repriză. Ştiam că putem să punem presiune, iar jucătorii care vin de pe bancă pot să schimbe soarta partidei. Astăzi a făcut-o Paraschiv, bravo lui. E o performanţă la care nici nu visam.

Mă bucur pentru această seară, dar ne aşteaptă o partidă foarte dificilă acasă, cu Reşiţa. Obiectivul nostru este să intrăm în play-off-ul Ligii a 2-a.

Sunt anumite lucruri pe care le-am transmis la pauză şi mă bucur că am jucat mai bine în repriza a doua. Nu sunt mulţumit că am primit gol în primul minut de joc.

Ca antrenor, n-am mai ajuns în semifinalele Cupei, mă bucur pentru realizările de la această echipă. Sper să duc la bun sfârşit şi în campionat. Jucătorii s-au descătuşat, am jucat fotbal şi cred că a fost un meci frumos", a spus Flavius Stoican, la finalul partidei de la Cluj.