VIDEO | VIITORUL „REGELUI” HAGI CÂȘTIGĂ DRAMATIC ÎN FAȚA ULTIMEI CLASATE. UN PUȘTI DE 17 ANI A MARCAT GOLUL VICTORIEI - LOOKSPORT
Liga I Noutăți Video

Viitorul s-a impus greu la Voluntari, 2-1, după ce a fost condusă cu 1-0. În direct pe Look Sport, cele două echipe s-au anihilat complet în prima repriză, dar apoi Struna a deschis scorul pentru ilfoveni cu un șut din voleu, în minutul 66. Echipa lui Gică Hagi a reacționat la timp, iar Rivaldinho junior a egalat în minutul 70. Și tot dobrogenii au marcat în minutul 89, când puștiul Louis Munteanu a fost decisiv și a stabilit deznodământul meciului.

Grație succesului obținut azi, Viitorul depășește Universitatea Craiova în clasament și urcă pe al treilea loc. Echipa lui Hagi are acum 35 de puncte, cu 5 mai puțin decât liderul Astra și cu 3 în urma CFR-ului. De cealaltă parte, FC Voluntari se află în continuare pe locul 14, ultimul în clasament, și are doar 8 puncte.