VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor”. Echipele probabile! VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor”. Echipele probabile!
Volei feminin | Eliza Inneh, componenta naţionalei, campioană în Polonia şi MVP al finalei Volei feminin | Eliza Inneh, componenta naţionalei, campioană în Polonia şi MVP al finalei
Decizia luată în cazul partidei din Serie A, după prăbuşirea pe teren a fundaşului Ndicka. Ce se întâmplă cu meciul Udinese - AS Roma Decizia luată în cazul partidei din Serie A, după prăbuşirea pe teren a fundaşului Ndicka. Ce se întâmplă cu meciul Udinese - AS Roma
Fostul căpitan Sergej Barbarez a fost numit selecţioner al Bosniei Fostul căpitan Sergej Barbarez a fost numit selecţioner al Bosniei
Max Verstappen, imbatabil şi pe teritoriul Chinei. Campionul mondial a câştigat cursa de sprint Max Verstappen, imbatabil şi pe teritoriul Chinei. Campionul mondial a câştigat cursa de sprint
VIDEO | FCU Craiova - Dinamo. astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare VIDEO | FCU Craiova - Dinamo. astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare

VIDEO | VIITORUL „REGELUI” HAGI CÂŞTIGĂ DRAMATIC ÎN FAŢA ULTIMEI CLASATE. UN PUŞTI DE 17 ANI A MARCAT GOLUL VICTORIEI

Video Publicat pe 9 dec 2019

Viitorul s-a impus greu la Voluntari, 2-1, după ce a fost condusă cu 1-0. În direct pe Look Sport, cele două echipe s-au anihilat complet în prima repriză, dar apoi Struna a deschis scorul pentru ilfoveni cu un şut din voleu, în minutul 66. Echipa lui Gică Hagi a reacţionat la timp, iar Rivaldinho junior a egalat în minutul 70. Şi tot dobrogenii au marcat în minutul 89, când puştiul Louis Munteanu a fost decisiv şi a stabilit deznodământul meciului.

Graţie succesului obţinut azi, Viitorul depăşeşte Universitatea Craiova în clasament şi urcă pe al treilea loc. Echipa lui Hagi are acum 35 de puncte, cu 5 mai puţin decât liderul Astra şi cu 3 în urma CFR-ului. De cealaltă parte, FC Voluntari se află în continuare pe locul 14, ultimul în clasament, şi are doar 8 puncte.