Lăcrămioara Perijoc s-a calificat în finala Europenelor de la Belgrd, în cadrul categoriei 54 de kilograme Lăcrămioara Perijoc s-a calificat în finala Europenelor de la Belgrd, în cadrul categoriei 54 de kilograme
WADA a numit un procuror independent în cazul celor 23 de înotători chinezi depistaţi pozitiv în 2021 WADA a numit un procuror independent în cazul celor 23 de înotători chinezi depistaţi pozitiv în 2021
Fostul tenisman Boris Becker a scăpat de falimentul personal Fostul tenisman Boris Becker a scăpat de falimentul personal
Tibor Selymes a fost demis şi a răbufnit la adresa preşedintelui. ”El se tot chinuie săracul” Tibor Selymes a fost demis şi a răbufnit la adresa preşedintelui. ”El se tot chinuie săracul”
VIDEO | Hermannstadt - Petrolul 2-0, în direct la Prima Sport 1! Stoica dublează avantajul gazdelor VIDEO | Hermannstadt - Petrolul 2-0, în direct la Prima Sport 1! Stoica dublează avantajul gazdelor
”I-am certat un pic pe jucători”. Mircea Rednic şi-a îndeplinit obiectivul la UTA ”I-am certat un pic pe jucători”. Mircea Rednic şi-a îndeplinit obiectivul la UTA

VIDEO | Zi de vis pentru Claudiu Keşeru! A înscris patru goluri pentru Ludogoreţ

Stranieri Publicat de Andrei Ionascu pe 15 feb 2021

Claudiu Keşeru a înscris patru goluri pentru Ludogoreţ Razgrad în victoria zdrobitoare de pe teren propriu cu Etar, scor 6-0, în etapa a 17-a din campionatul Bulgariei. Keşeru este una dintre opţiunile selecţionerului Mirel Rădoi pentru atacul echipei naţionale, care va începe preliminariile pentru Cupa Mondială din 2022.

A fost duelul dintre prima şi ultima clasată în Bulgaria. Mai mult, oaspeţii au jucat în inferioritate numerică din minutul 25, după eliminarea portarului Ivanov.

Claudiu Keşeru a jucat până în minutul 56 şi a înscris în minutele 6, 36, 41 şi 52.

Claudiu Keşeru (34 de ani) are un sezon foarte bun, cu 14 goluri şi 5 pase decisive în 23 de meciuri.

Echipa naţională de fotbal a României începe în martie campania de calificare pentru Cupă Mondială 2022 din Qatar. „Tricolorii” pregătiţi de către Mirel Rădoi vor disputa pe teren propriu primele două meciuri din preliminarii.

România debutează în campania de calificare contra Macedoniei de Nord, pe stadionul „Ilie Oană” din Ploieşti. Meciul este programat pe 25 martie, de la ora 21:45. Urmează meciul România – Germania, pe 28 martie, de la ora 21:45, pe Arena Naţională din Bucureşti.

Ludogoreţ are un avans de 6 puncte în fruntea clasamentului din Bulgaria.

Sursa foto: profimediaimages.ro