VIDEO | UTA - Oţelul Galaţi 3-1. Trupa lui Dorinel Munteanu a fost făcută KO la Arad VIDEO | UTA - Oţelul Galaţi 3-1. Trupa lui Dorinel Munteanu a fost făcută KO la Arad
Guvernul spaniol va superviza federaţia de fotbal până la noi alegeri Guvernul spaniol va superviza federaţia de fotbal până la noi alegeri
Jucătorul cerut cu insistenţă la Campionatul European: „Nu există atacant român peste el” Jucătorul cerut cu insistenţă la Campionatul European: „Nu există atacant român peste el”
Franţa anunţă un bilanţ de 31 de persoane grav rănite pe şantierele Jocurilor Olimpice Franţa anunţă un bilanţ de 31 de persoane grav rănite pe şantierele Jocurilor Olimpice
Florin Răducioiu a dat verdictul despre Dinamo: ”Sunt sigur de asta. Au pierdut nişte puncte incredibile!”

CFR Cluj nu se joacă! Un titular de la FCSB e dorit pentru ca Dan Petrescu să facă un super lot CFR Cluj nu se joacă! Un titular de la FCSB e dorit pentru ca Dan Petrescu să facă un super lot

Wisla Plock - HCDS Constanţa, scor 25-14, în manşa tur din turul 2 al EHF European League la handbal masculin

Handbal Publicat pe 21 sep 2021

Echipa de handbal masculin HCDS Constanţa a fost învinsă marţi, în deplasare, de formaţia poloneză Orlen Wisla Plock, în manşa tur din turul secund al EHF European League.

Handbaliştii polonezi s-au impus cu scorul de 25-14 (7-6). În primele 19 minute s-au marcat doar patru goluri, iar HCDS Constanţa a fost condusă cu 2-1 timp de 12 minute (între min. 6-18).

Principalii marcatori ai partidei au fost Kosorotov 6 goluri, respectiv Nistor, cu 3 reuşite, pentru HCDS.

Partida retur va avea loc în 28 septembrie, la Constanţa.

Câştigătoarea din dubla manşă se va califica în faza grupelor EHF European League. În turul secund al competiţiei sunt angrenate 24 de echipe, din care 12 vor face pasul mai departe în faza grupelor.

HCDS Constanţa a trecut în primul tur al EHF European League de formaţia ungară Csurgoi KK (58-51 la general).