Sfârşit de sezon pentru Djibril Sow Sfârşit de sezon pentru Djibril Sow
Radu Petrescu a fost delegat la un meci important Radu Petrescu a fost delegat la un meci important
Se ştiu toate echipele din Europa care vor participa la Campionatul Mondial al Cluburilor Se ştiu toate echipele din Europa care vor participa la Campionatul Mondial al Cluburilor
NEWS ALERT | Un baschetbalist a fost suspendat PE VIAŢĂ din NBA NEWS ALERT | Un baschetbalist a fost suspendat PE VIAŢĂ din NBA
VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Se decide a doua finalistă a Cupei României VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Se decide a doua finalistă a Cupei României
Carlo Ancelotti, mesaj ferm după calificarea în semifinale! "Real nu moare niciodată" Carlo Ancelotti, mesaj ferm după calificarea în semifinale! "Real nu moare niciodată"

Zi mare pentru atletismul românesc. Cătălin Tecuceanu, victorie cu record naţional la Zagreb, în circuitul World Athletics Continental

Atletism Publicat de Daian Cutu pe 14 sep 2021

Cătălin Tecuceanu a reuşit un rezultat mare pentru atletismul românesc. Sportivul de 22 de ani s-a impus la Zagreb, în cadrul circuitului World Athletics Continental, competiţie care adună la start nume grele din această disciplină, printre care se numără medaliaţi cu aur la Jocurile Olimpice.

Tecuceanu a reuşit să câştige proba de 800 de metri cu un incredibil timp de 1:44.93, ce reprezintă şi un nou record naţional. Precedentul reper data din anul 1985, fiind reuşit de Petre Drăgoesu, la Kobe. Acesta a parcurs cele două ture de stadion în 1:45.41.

Rezultatul este o gură imensă de oxigen pentru atletismul românesc, care trece printr-o criză de rezultate. La Jocurile Olimpice de la Tokyo, cel mai bun rezultat a fost adus de Bianca Ghelber, locul 6 la aruncarea ciocanului.