MM Stoica a spus lucrurilor pe nume după eşecul cu Universitatea Craiova: ”Nu s-a pus problema. Am dominat partida!”

VIDEO | PSG - Borussia Dortmund 0-1! Francezii au avut ratări imense! Nemţii au reuşit miracolul şi sunt prima echipă care ajunge în finala Champions League VIDEO | PSG - Borussia Dortmund 0-1! Francezii au avut ratări imense! Nemţii au reuşit miracolul şi sunt prima echipă care ajunge în finala Champions League
Olimpiada de la Paris din acest an se pregăteşte să facă faţă unei provocări fără precedent în materie de securitate cibernetică Olimpiada de la Paris din acest an se pregăteşte să facă faţă unei provocări fără precedent în materie de securitate cibernetică
”Sper ca Gloria să devină Steluţa 2”. Primarul din Buzău, savuros, după revenirea în Superliga ”Sper ca Gloria să devină Steluţa 2”. Primarul din Buzău, savuros, după revenirea în Superliga
Barcelona are patru jucători pe care îi consideră netransferabili Barcelona are patru jucători pe care îi consideră netransferabili
Impresionează în Superliga, dar nu i se dau şanse să fie la EURO. ”A fost contestat vehement din interior” Impresionează în Superliga, dar nu i se dau şanse să fie la EURO. ”A fost contestat vehement din interior”

Zidane, încrezător la finalul partidei cu Chelsea. ”Mereu am jucat bine în deplasare”

Champions League Publicat de Daian Cutu pe 28 apr 2021

Real Madrid şi Chelsea Londra au încheiat la egalitate, scor 1-1, la Madrid, în manşa tur din semifinalele Ligii Campionilor, în direct pe Look Sport+. Londonezii au jucat mai bine şi sunt favoriţi să se califice în finală. La studioul UCL de la Look Sport+, Eric de Oliveira a declarat că Real Madrid nu trebuie scoasă din calcule, întrucât joacă mai bine în deplasare.

Christian Pulisic a deschis scorul pentru oaspeţi, în minutul 14, iar Karim Benzema a egalat în minutul 29 pentru ‘galactici’.

La conferinţa de presă, Zinedine Zidane a declarat că este un rezultat bun şi are încredere că echipa sa va putea tranşa calificarea, având în vedere că cei de la Real se simt foarte bine în deplasare.

"Rezultatul este echitabil. Suntem mulţumiţi cu ce am făcut în acest joc. Acum aşteptăm returul, mereu am jucat bine în deplasare. În prima repriză ne-am mişcat mai slab, dar am arătat mult mai bine după pauză.

Adevărul este că Chelsea a început în forţă, au o viteză incredibilă, dar cred că rezultatul este cel corect. Militao a făcut un meci mare, dar la fel şi colegii săi. Mă bucur să văd cât de puternici sunt jucătorii noştri, acum este timpul să ne odihnim",