LIVE VIDEO | Mioveni - Csikszereda 3-0, în direct la Prima Sport 1! Formaţia din Miercurea Ciuc, călcată în picioare LIVE VIDEO | Mioveni - Csikszereda 3-0, în direct la Prima Sport 1! Formaţia din Miercurea Ciuc, călcată în picioare
Ana Bogdan a fost eliminată în turul doi la Catalonia Open Ana Bogdan a fost eliminată în turul doi la Catalonia Open
Fără precedent! Unde vor sta suporterii CFR-ului la meciul cu FCSB Fără precedent! Unde vor sta suporterii CFR-ului la meciul cu FCSB
Motivele pentru care Edi Iordănescu nu a semnat prelungirea contractului Motivele pentru care Edi Iordănescu nu a semnat prelungirea contractului
Dinamo, campioană în Superligă! Statistica la care "câinii" nu au adversar Dinamo, campioană în Superligă! Statistica la care "câinii" nu au adversar
Oţelul Galaţi a reacţionat după ce a fost acuzată de blat Oţelul Galaţi a reacţionat după ce a fost acuzată de blat

CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin

Sporturi Publicat de Daian Cutu pe 19 apr 2024

Campioana Volei Alba Blaj a fost învinsă vineri, în deplasare, de formaţia CSO Voluntari, scor 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A, din cinci programate.

Scorul pe seturi a fost 28-26, 25-19, 20-25, 25-20.

Meciul 2 va avea loc tot la Voluntari, sâmbătă, de la ora 20.00, după care seria se mută la Blaj, iar un eventual decisiv, din nou pe terenul CSO.

Pentru medaliile de bronz luptă CSM Târgovişte şi Rapid Bucureşti.

În semifinale, CSO Voluntari a trecut de CSM Târgovişte (dublu 3-1), iar Volei Alba Blaj de Rapid Bucureşti (3-0 şi 3-1).

În 2023, Volei Alba Blaj a cucerit al 7-lea titlu naţional din propriul palmares, după victoria în trei partide din finala cu CSM Târgovişte. La rândul său, CSO Voluntari joacă în premieră în finala Diviziei A.