Mihai Rotaru a răbufnit după Universitatea Craiova - Sepsi: ”Şanse mari să fim campioni!”  | VIDEO EXCLUSIV Mihai Rotaru a răbufnit după Universitatea Craiova - Sepsi: ”Şanse mari să fim campioni!” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Torino - AC Milan 3-1. ”Diavolii” sunt înfânţi, dar termină pe 2 în Serie A VIDEO | Torino - AC Milan 3-1. ”Diavolii” sunt înfânţi, dar termină pe 2 în Serie A
Alaves - Getafe 1-0. Ianis Hagi a intrat pe teren în minutul 87 la învingători Alaves - Getafe 1-0. Ianis Hagi a intrat pe teren în minutul 87 la învingători
VIDEO | ”Nu am reuşit să ne atingem obiectivul”. Costel Gâlcă schimbă jocul Universităţii Craiova, dar termină cu eşec VIDEO | ”Nu am reuşit să ne atingem obiectivul”. Costel Gâlcă schimbă jocul Universităţii Craiova, dar termină cu eşec
VIDEO | Dan Petrescu s-a enervat la flash-interviuri. ”Voi spuneţi ce vreţi şi ne criticaţi” VIDEO | Dan Petrescu s-a enervat la flash-interviuri. ”Voi spuneţi ce vreţi şi ne criticaţi”
Un important finanţator nu vrea să o vadă pe Corvinul în cupele europene! "Ar fi frumos ca Hunedoara să renunţe" | VIDEO EXCLUSIV Un important finanţator nu vrea să o vadă pe Corvinul în cupele europene! "Ar fi frumos ca Hunedoara să renunţe" | VIDEO EXCLUSIV

OFICIAL ǀ Mauro Icardi a fost cedat definitiv de PSG la Galatasaray

PSG Publicat pe 29 iul 2023

Clubul Paris Sant-Germain a anunţat, vineri, că l-a cedat definitiv pe Mauro Icardi la Galatasaray.

Icardi a jucat la Galatasaray, în ultimul sezon sub formă de împrumut de la echipa franceză, unde a marcat 23 de goluri şi a oferit 8 pase de gol în 26 de meciuri oficiale.

Mauro Icardi, în vârstă de 30 de ani, avea contract în Franţa până în 2024. El a ajuns la Paris în 2019 sub formă de împrumut de la Inter, înainte de a fi transferat definitiv un an mai târziu pentru 50 de milioane de euro.

38 de goluri şi 10 pase de gol în 92 de meciuri oficiale a reuşit Mauro Icardi la PSG, o statistică mult mai slabă decât cea din perioada petrecută de argentinian la Inter: 124 de goluri/29 de pase de gol/219 meciuri.