MM Stoica a spus lucrurilor pe nume după eşecul cu Universitatea Craiova: ”Nu s-a pus problema. Am dominat partida!”

VIDEO | PSG - Borussia Dortmund 0-1! Francezii au avut ratări imense! Nemţii au reuşit miracolul şi sunt prima echipă care ajunge în finala Champions League VIDEO | PSG - Borussia Dortmund 0-1! Francezii au avut ratări imense! Nemţii au reuşit miracolul şi sunt prima echipă care ajunge în finala Champions League
Olimpiada de la Paris din acest an se pregăteşte să facă faţă unei provocări fără precedent în materie de securitate cibernetică Olimpiada de la Paris din acest an se pregăteşte să facă faţă unei provocări fără precedent în materie de securitate cibernetică
”Sper ca Gloria să devină Steluţa 2”. Primarul din Buzău, savuros, după revenirea în Superliga ”Sper ca Gloria să devină Steluţa 2”. Primarul din Buzău, savuros, după revenirea în Superliga
Barcelona are patru jucători pe care îi consideră netransferabili Barcelona are patru jucători pe care îi consideră netransferabili
Impresionează în Superliga, dar nu i se dau şanse să fie la EURO. ”A fost contestat vehement din interior” Impresionează în Superliga, dar nu i se dau şanse să fie la EURO. ”A fost contestat vehement din interior”

VIDEO | Final interzis cardiacilor în NBA! Indiana Pacers preia conducerea în seria cu Milwaukee Bucks

Baschet Publicat de Tudor Moisa pe 27 apr 2024

Indiana Pacers a reuşit să câştige duelul cu Milwaukee Bucks, scor 121-118, la finalul unei reprize de prelungiri.

Fără Giannis Antetokounmpo, încă accidentat, Milwaukee nu a avut replică în startul meciului, fiind condusă la 17 puncte după primul sfert.

Deşi a fost condusă chiar şi cu 19 puncte, Bucks a revenit spectaculos în meci în repriza a doua.

În prelungiri s-a intrat după ce Middleton a marcat o aruncare imposibilă de trei puncte. Baschetbalistul de la Milwaukee a recidivat în prelungiri, atunci când din nou a egalat cu o aruncare de la mare distanţă în ultimele secunde!

Până la urmă, Haliburton a fost faultat şi a înscris la ultimul atac al Indianei, care acum conduce cu 2-1 la general.

De la Indiana, Myles Turner a marcat 29 de puncte, iar Haliburton a reuşit un triple-double (18 puncte,10 recuperări, 16 pase decisive).

De la Bucks s-au remarcat Middleton, cu 42 de puncte şi Lillard, cu 29. Bobby Portis a făcut şi el un meci foarte bun, reuşind un double-double (17 puncte, 18 recuperări).