Steaua trece de Dinamo şi e campioană la polo pentru a opta oară la rând Steaua trece de Dinamo şi e campioană la polo pentru a opta oară la rând
Florin Talpan intervine şi vrea să îi dea interzis din nou FCSB-ului în Ghencea: ”Nu au ce căuta acolo. Ei sunt de rea credinţă!” | VIDEO EXCLUSIV

Liverpool joacă duminică ultimul meci cu Jurgen Klopp pe bancă. Mesajul antrenorului la despărţire: “Îmi va fi groaznic de dor de voi Liverpool joacă duminică ultimul meci cu Jurgen Klopp pe bancă. Mesajul antrenorului la despărţire: “Îmi va fi groaznic de dor de voi
VIDEO | Lecce - Atalanta 0-2. Repetiţie utilă pentru finala Europa League VIDEO | Lecce - Atalanta 0-2. Repetiţie utilă pentru finala Europa League
Ce veste pentru Răzvan Lucescu! Românul este în cărţi pentru a prelua un club istoric. Mourinho şi Tuchel îi fac concurenţă

VIDEO | CSM Oradea - UBT Cluj 94-92. Primul eşec stagional al campioanei a venit în finală! VIDEO | CSM Oradea - UBT Cluj 94-92. Primul eşec stagional al campioanei a venit în finală!

”A părut slab! S-a simţit lipsa lui Van de Ven!”. Un fost star din Premier League a dat de pământ cu Radu Drăguşin după primul meci ca titular al românului

Stranieri Publicat pe 17 mar 2024

Cu fundaşul român Radu Drăguşin titular, echipa engleză Tottenham a pierdut sâmbătă, în deplasare, scor 0-3, meciul cu Fulham, în etapa a 29-a din Premier League.

Pe Craven Cottage nu a existat decât o singură echipă, Fulham. Gazdele au dominat meciul deşi au deschis scorul târziu, în minutul 42, prin Rodrigo Muniz. Imediat după pauză Sasa Lukic a înscris pentru 2-0, iar Muniz a făcut dubla cu golul din minutul 61, care urca scorul la 3-0. Fulham a avut şi un gol anulat, în minutul 68, la Palinha, dar s-a impus cu 3-0 la primul meci ca titular al lui Radu Drăguşin pentru Tottenham.

Pentru prestaţia de sâmbătă, Radu Drăguşin a luat notă de trecere, 5. Fundaşului român i se poate reproşa doar plasamentul la primul gol.

Gabriel Agbonlahor (37 de ani), legendă la Aston Villa şi jucător cu Cu 322 de meciuri în Premier League, analizat prestaţia lui Drăguşin. Fostul jucător de atac spune că nu poate fi judecat fundaşul crescut de Juventus după doar un singur meci.

”A părut slab! S-a simţit lipsa lui Van de Ven!”

”Am rămas cu impresia că Drăguşin a părut slab. Dar n-a avut meciuri, nu? Deci nu poţi să îl desfiinţezi. Cu siguranţă s-a simţit lipsa lui Van de Ven”, a spus Agbonlahor, conform presei britanice.