VIDEO | Dan Petrescu s-a enervat la flash-interviuri. ”Voi spuneţi ce vreţi şi ne criticaţi” VIDEO | Dan Petrescu s-a enervat la flash-interviuri. ”Voi spuneţi ce vreţi şi ne criticaţi”
Un important finanţator nu vrea să o vadă pe Corvinul în cupele europene! "Ar fi frumos ca Hunedoara să renunţe" | VIDEO EXCLUSIV Un important finanţator nu vrea să o vadă pe Corvinul în cupele europene! "Ar fi frumos ca Hunedoara să renunţe" | VIDEO EXCLUSIV
Ovidiu Ionescu, învins la simplu la turneul preolimpic, rămâne cu participarea la JO la dublu mixt Ovidiu Ionescu, învins la simplu la turneul preolimpic, rămâne cu participarea la JO la dublu mixt
VIDEO | Reacţia lui Gică Hagi, după eşecul drastic din Gruia. ”Am făcut multe greşeli” VIDEO | Reacţia lui Gică Hagi, după eşecul drastic din Gruia. ”Am făcut multe greşeli”
”Mă duc şi eu în vacanţă acum”. Louis Munteanu, ultimul meci pentru Farul ”Mă duc şi eu în vacanţă acum”. Louis Munteanu, ultimul meci pentru Farul
Andrei Ivan a terminat în forţă şi a anunţat la ce echipă va juca în stagiunea viitoare Andrei Ivan a terminat în forţă şi a anunţat la ce echipă va juca în stagiunea viitoare

AC Milan şi Genoa au oferit o remiză plină de goluri în Serie A

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 5 mai 2024

AC Milan a încheiat la egalitate pe teren propriu, scor 3-3, cu gruparea Genoa, în etapa a 35-a din Serie A.

Genoa a deschis scorul la Milano, în minutul 5, prin Mateo Retegui, iar gazdele au egalat abia în finalul primei reprize, prin Alessandro Florenzi, în minutul 45. Caleb Ekuban i-a adus din nou în avantaj pe oaspeţi, în minutul 49, şi milanezii au avut din nou de aşteptat golul egalizator, care a căzut în minutul 72, autor fiind Matteo Gabbia.

După numai trei minute gazdele au trecut pentru prima oară în avantaj. Pulisic a centrat şi Giroud a înscris din careu. 3-2 pentru Milan, care a avut în Sportiello un înger păzitor trei minute mai târziu, când portarul rossonerilor a intervenit la Ekuban. Totuşi, egalarea a venit în minutul 87. Thorsby a centrat din careu, Tomori şi Malick Thiaw s-au duelat cu Retegui şi Thiaw a marcat în propria poartă.

S-a încheiat 3-3 şi AC Milan are 71 de puncte, cu care ocupă poziţia secundă în clasament, în timp ce Genoa este pe 12, cu 43 de puncte.