Steaua trece de Dinamo şi e campioană la polo pentru a opta oară la rând Steaua trece de Dinamo şi e campioană la polo pentru a opta oară la rând
Florin Talpan intervine şi vrea să îi dea interzis din nou FCSB-ului în Ghencea: ”Nu au ce căuta acolo. Ei sunt de rea credinţă!” | VIDEO EXCLUSIV

Liverpool joacă duminică ultimul meci cu Jurgen Klopp pe bancă. Mesajul antrenorului la despărţire: “Îmi va fi groaznic de dor de voi Liverpool joacă duminică ultimul meci cu Jurgen Klopp pe bancă. Mesajul antrenorului la despărţire: “Îmi va fi groaznic de dor de voi
VIDEO | Lecce - Atalanta 0-2. Repetiţie utilă pentru finala Europa League VIDEO | Lecce - Atalanta 0-2. Repetiţie utilă pentru finala Europa League
Ce veste pentru Răzvan Lucescu! Românul este în cărţi pentru a prelua un club istoric. Mourinho şi Tuchel îi fac concurenţă

VIDEO | CSM Oradea - UBT Cluj 94-92. Primul eşec stagional al campioanei a venit în finală! VIDEO | CSM Oradea - UBT Cluj 94-92. Primul eşec stagional al campioanei a venit în finală!

Adrian Porumboiu a analizat fazele controversate din CFR Cluj – Universitatea Craiova şi a dat un verdict clar: ”Vasluianul meu Mogoş forţează!” | VIDEO EXCLUSIV

Superliga Publicat pe 16 mar 2024

Echipa Universitatea Craiova a învins sâmbătă seara, în deplasare, scor 2-1, gruparea CFR Cluj, în prima etapă a play-off-ului Superligii. Oltenii au trecut pe locul secund în clasament.

La Cluj gazdele au ratat patru-cinci ocazii clare de gol în prima jumătate de oră, dar cei care au deschis scorul au fost craiovenii, prin Baiaram, în minutul 38.În startul reprizei secunde Alexandru Mitriţă a mărit avantajul oaspeţilor, cu un gol frumos, din careu.

Matei Ilie a readus în joc gazdele, cu un gol înscris în minutul 66, dar tot el a fost eliminat cu cartonaş roşu direct după ce l-a călcat, din spate, pe Jovan Markovic. Era minutul 87 şi clujenii nu au mai avut forţă să egaleze, iar Craiova s-a impus cu 2-1.

La finalul meciului, Adrian Porumboiu a aprecizat modalitatea în care a condus meciul Andrei Chivulete. Fostul arbitru FIFA a analizat fazele controversate din meci în direct la Prima Sport.

”Vasluianul meu Mogoş forţează!”

”N-a fost penalty. Se impunea la altă fază penalty, dar la cealaltă poartă, la Mitriţă. Dar, una peste alta, ce e de reţinut e că arbitrul n-a avut nicio treabă în stabilirea rezultatului final. Au fost anumite faze, dar el n-a avut nicio treabă. A fost echidistant. A arbitrat ce trebuia să arbitreze.

Poate sunt faze care nu sunt pe placul unora sau altora, dar a fost echidistant. De ce să fie penalty? Vasluianul meu Mogoş forţează. Nu se dă”, a declarat Adrian Porumboiu, pe Prima Sport.

În clasament, Universitatea Craiova a venit pe locul secund în play-off, cu 28 de puncte, iar CFR Cluj a rămas cu 27 de puncte şi este pe locul 4.