Ceahlăul, la un pas de desfiinţare? Anunţul sponsorului principal Ceahlăul, la un pas de desfiinţare? Anunţul sponsorului principal
Jucătorii de la Csikszereda au primă pentru promovarea în Superligă Jucătorii de la Csikszereda au primă pentru promovarea în Superligă
Handbal masculin | Deţinătoarea Cupei României, CSM Constanţa, se califică în finala competiţiei din 2024

Dan Şucu s-a înţeles cu viitorul antrenor! Când ar urma să fie prezentat Dan Şucu s-a înţeles cu viitorul antrenor! Când ar urma să fie prezentat
Jesus Navas a semnat pe viaţă Jesus Navas a semnat pe viaţă
Se umple Arena Naţională? Numărul uriaş de bilete vândute pentru duelul dintre Dinamo şi Csikszereda Se umple Arena Naţională? Numărul uriaş de bilete vândute pentru duelul dintre Dinamo şi Csikszereda

Alin Firfirică, locul 7 în finala de la aruncarea discului, la CM de atletism de la Eugene

Atletism Publicat pe 20 iul 2022

Sportivul Alin Firfirică a ocupat locul 7 în finala probei de aruncarea discului din cadrul Campionatelor Mondiale de atletism de la Eugene, din SUA. Firfirică a obţinut calificarea cu o aruncare de 65.54, cea mai bună performanţă a sezonului pentru el.

Proba a fost câştigată de Kristjan Ceh, din Slovenia, cu 71.13 metri.

La săritura în înălţime, Daniela Stanciu a ocupat locul 10, cu 1.93, de asemenea cea mai bună performanţă a sezonului pentru ea. Proba a fost câştigată de Eleanor Patterson, din Australia, cu 2.02.