A venit nota de plată! Sancţiunile dictate de Jandarmerie la meciul dintre Rapid şi FCSB A venit nota de plată! Sancţiunile dictate de Jandarmerie la meciul dintre Rapid şi FCSB
Ioan Ovidiu Sabău, veste uriaşă pentru fanii Universităţii Cluj! ”Este aproape rezolvat” Ioan Ovidiu Sabău, veste uriaşă pentru fanii Universităţii Cluj! ”Este aproape rezolvat”
Răzvan Lucescu, discurs fabulos după ce a câştigat titlul! "Orice om angajat în fotbal visează să aibă o asemenea atmosferă" Răzvan Lucescu, discurs fabulos după ce a câştigat titlul! "Orice om angajat în fotbal visează să aibă o asemenea atmosferă"
Rapid, luată peste picior după finalul sezonului! "Dacă ceri 1-3, te trezeşti pe şase" | VIDEO EXCLUSIV Rapid, luată peste picior după finalul sezonului! "Dacă ceri 1-3, te trezeşti pe şase" | VIDEO EXCLUSIV
Bogdan Lobonţ, luat în colimator! ”Nu are nicio logică” Bogdan Lobonţ, luat în colimator! ”Nu are nicio logică”
Ce urcare în clasamentul WTA pentru Irina Begu! Ce urcare în clasamentul WTA pentru Irina Begu!

”Asta înseamnă să fii antrenor valoros. Are şanse să se salveze!”. Verdict clar în lupta pentru retrogradare | VIDEO EXCLUSIV

Dinamo Publicat pe 27 feb 2024

Echipa Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, scor 1-0, formaţia FC Hermannstadt, în al doilea meci al etapei a 28-a.

Dinamo a deschis scorul în minutul 25, Pavicic i-a pasat lui Goncalo Gregorio şi acesta a înscris cel de-al şaselea gol stagional. Sibienii au preluat controlul jocului şi au ratat pe final de repriză, la lovitura de cap a lui Gabi Iancu, scoasă de Golubovic în minutul 43.

Bejan l-a încercat şi el cu o lovitura de cap pe Golubovic, în minutul 53, dar scorul nu a mai fost modificat până la final, iar dinamoviştii s-au impus cu 1-0, ajungând la a treia victorie din ultimele patru meciuri.

După meci, Răzvan Pleşca a analizat prestaţia lui Dinamo. Fostul jucător l-a lăudat pe antrenor şi crede că Dinamo se poate salva de la retrogradare.

”Asta înseamnă să fii antrenor valoros. Are şanse să se salveze!”

”Dinamo a jucat pragmatic! Asta înseamnă să fii un antrenor valoros, adică să ştii ce ai la dispoziţie şi cum să abordezi aceste meciuri. În mod normal, ca să te salvezi, ai nevoie de 30 de puncte în sezonul regular.

Dacă intră cu 27-28 în play-out, au şanse mari să evite retrogradarea”, a spus Răzvan Pleşca, la Prima Sport.

În clasament, Hermannstadt este pe locul 6, cu 37 de puncte, iar Dinamo ocupă poziţia a 15-a, cu 25 de puncte.