România – Austria 3-0, în primul meci din Golden League la volei feminin România – Austria 3-0, în primul meci din Golden League la volei feminin
Kylian Mbappe a plătit o jumătate de milion de euro pe un portret al lui Pele Kylian Mbappe a plătit o jumătate de milion de euro pe un portret al lui Pele
Şoc în Italia! Juventus a decis să îl demită pe Allegri înainte de finalul sezonului din cauza comportamentului neadecvat Şoc în Italia! Juventus a decis să îl demită pe Allegri înainte de finalul sezonului din cauza comportamentului neadecvat
Leo Grozavu a fost sunat de Tony! "Omul a fost sincer" | VIDEO EXCLUSIV Leo Grozavu a fost sunat de Tony! "Omul a fost sincer" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | FC Botoşani - CS Mioveni 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | FC Botoşani - CS Mioveni 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
Jucătorul de golf Scottie Scheffler, numărul unu mondial, arestat în timpul PGA Championship Jucătorul de golf Scottie Scheffler, numărul unu mondial, arestat în timpul PGA Championship

Baschet feminin | Rezultatele tragerii la sorţi în Cupa României, Turneul Final 8

Baschet Publicat pe 22 ian 2024

Turneul Final 8 al Cupei României la baschet feminin va avea loc la Constanţa, între 9-11 martie, iar luni, FR Baschet a anunţat rezultatele tragerii la sorţi.

În sferturile de finală ale competiţiei se vor duela Universitatea Cluj - CSM Constanţa (meci 1), CSM Alexandria - CSM Târgu Mureş (2), CSM Târgovişte - Sportul Studenţesc (3) şi Sepsi Sfântu Gheorghe - Agronomia Bucureşti (4).

În semifinale se vor duela învingătoarele din meciurile 1 cu 4, respectic 2 cu 3.

Deţinătoarea trofeului este Sepsi Sfântu Gheorghe, care are în palmares şase finale câştigate.

Pentru stabilirea gazdei Turneului Final 8 a fost organizată o licitaţie, câştigată de CSM Constanţa, pentru suma de 60.000 de lei, catalogată de Sepsi Sfântu Gheorghe drept una ”record”.