Marius Şumudică, dezvăluiri de ultim moment despre transferul lui Denis Drăguş: „A semnat deja” Marius Şumudică, dezvăluiri de ultim moment despre transferul lui Denis Drăguş: „A semnat deja”
Au fost puse în vânzare biletele pentru partidele amicalele cu Bulgaria şi Liechtenstein Au fost puse în vânzare biletele pentru partidele amicalele cu Bulgaria şi Liechtenstein
Agentul lui Neil Lennon a făcut anunţul! Când este aşteptat tehnicianul nord-irlandez să ajungă în Giuleşti Agentul lui Neil Lennon a făcut anunţul! Când este aşteptat tehnicianul nord-irlandez să ajungă în Giuleşti
„Poate ajunge FCSB în faza grupelor Ligii Campionilor?”. Fostul mare jucător al „roş-albaştrilor” a dat un răspuns clar „Poate ajunge FCSB în faza grupelor Ligii Campionilor?”. Fostul mare jucător al „roş-albaştrilor” a dat un răspuns clar
Federaţia palestiniană a cerut suspendarea Israelului. Când va anunţa FIFA o decizie Federaţia palestiniană a cerut suspendarea Israelului. Când va anunţa FIFA o decizie
La 41 de ani, etiopianul Kenenisa Bekele a fost selecţionat pentru maratonul olimpic de la Paris La 41 de ani, etiopianul Kenenisa Bekele a fost selecţionat pentru maratonul olimpic de la Paris

Bayer Leverkusen speră la event! Calificare la pas în finala Cupei Germaniei

Fotbal Internațional Publicat de Daian Cutu pe 3 apr 2024

Bayer Leverkusen a învins pe teren propriu, scor 4-0, formaţia Fortuna Dusseldorf, şi s-a calificat în finala competiţiei.

Bayer Leverkusen şi antrenorul Xabi Alonso continuă parcursul incredibil din acest sezon şi s-a calificat în finala Cupei Germaniei după o victorie clară în faţa divizionarei secunde Fortuna Dusseldorf.

Bayer a deschis scorul rapid, Jeremie Frimpong înscriind în minutul 7. Amine Adli a făcut 2-0 în minutul 20, iar Florian Wirtz a marcat şi el, un sfert de oră mai târziu. Tot Wirtz a dus avantajul gazdelor la patru goluri, în minutul 60, din penalti, stabilind rezultatul final.

În finala Cupei Germaniei, la Berlin, în 25 mai, Bayer Leverkusen se va lupta cu FC Kaiserslautern.