VIDEO | Totul pentru echipa favorită! CS Mioveni are un singur suporter la deplasarea de la Botoşani VIDEO | Totul pentru echipa favorită! CS Mioveni are un singur suporter la deplasarea de la Botoşani
Dan Petrescu, susţinut de un coleg de breaslă! "Mi se pare o inerţie tipic românească" | VIDEO EXCLUSIV Dan Petrescu, susţinut de un coleg de breaslă! "Mi se pare o inerţie tipic românească" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Alexander Zverev s-a calificat în finala de la Roma, după o revenire spectaculoasă în disputa cu Alejandro Tabilo VIDEO | Alexander Zverev s-a calificat în finala de la Roma, după o revenire spectaculoasă în disputa cu Alejandro Tabilo
VIDEO | FC Botoşani - CS Mioveni 0-0, în direct la Prima Sport 1! Gol anulat pentru oaspeţi în prelungiri VIDEO | FC Botoşani - CS Mioveni 0-0, în direct la Prima Sport 1! Gol anulat pentru oaspeţi în prelungiri
România – Austria 3-0, în primul meci din Golden League la volei feminin România – Austria 3-0, în primul meci din Golden League la volei feminin
Kylian Mbappe a plătit o jumătate de milion de euro pe un portret al lui Pele Kylian Mbappe a plătit o jumătate de milion de euro pe un portret al lui Pele

Cachin a primit un suvenir de la Nadal după ce a pierdut în faţa spaniolului la Madrid

Tenis Publicat de Tudor Moisa pe 30 apr 2024

Rafael Nadal s-a calificat, luni, în optimile de finală ale turneului de la Madrid, trecând de Pedro Cachin, scor 6-1, 6-7 (5), 6-3. La finalul meciului, argentinianul a vrut un lucru de la multiplul campion de grand slam: tricoul său, relatează AP.

"Ai făcut ca visul meu să devină realitate, îţi mulţumesc", i-a spus Cachin lui Nadal. "Nu aşa este protocolul, dar poţi să-mi dai tricoul, prosopul sau altceva?".

"Da, ţi-l voi da, bineînţeles", a răspuns Nadal. " Baftă multă".

Nadal a dat mâna cu arbitrul de scaun şi a salutat publicul înainte de a se duce la geanta sa. El a luat unul dintre tricourile sale de meci şi o bandană şi i le-a dat lui Cachin.