VIDEO | ”U” Cluj - Dinamo 2-3. Succes colosal obţinut de ”câini”, care urcă pe loc de baraj VIDEO | ”U” Cluj - Dinamo 2-3. Succes colosal obţinut de ”câini”, care urcă pe loc de baraj
VIDEO | Girona - Barcelona 4-2. Revelaţia din La Liga urcă pe 2 şi o face pe Real Madrid campioană VIDEO | Girona - Barcelona 4-2. Revelaţia din La Liga urcă pe 2 şi o face pe Real Madrid campioană
Monza – Lazio 2-2. Gazdele au egalat în minutul 90+2 Monza – Lazio 2-2. Gazdele au egalat în minutul 90+2
Claudiu Keşeru ştie ce îi lipseşte lui Dinamo: „E uşor atipic” | VIDEO EXCLUSIV Claudiu Keşeru ştie ce îi lipseşte lui Dinamo: „E uşor atipic” | VIDEO EXCLUSIV
A doua medalie pentru Sabrina Maneca Voinea la europenele de gimnastică: argint în proba de sol! A doua medalie pentru Sabrina Maneca Voinea la europenele de gimnastică: argint în proba de sol!
Unii jucători de la Dinamo nu mai vor să joace? "Vorbeam cu cineva din staff" | VIDEO EXCLUSIV Unii jucători de la Dinamo nu mai vor să joace? "Vorbeam cu cineva din staff" | VIDEO EXCLUSIV

CE de gimnastică feminină ǀ Medalie de bronz pentru Amalia Puflea, în finală la bârnă

Gimnastica Publicat pe 14 aug 2022

Gimnasta Amalia Puflea a obţinut, duminică, medalia de bronz, în finală la bârnă, la Campionatul European de la Munchen, la juniori. Tot duminică va avea loc şi finala pe aparate la senioare, cu Ana Bărbosu la start, la bârnă şi sol.

Puflea a fost notată cu 12.400, cu care a obţinut medalia de bronz. Podiumul a fost completat de Anna Laşcevska (Ucraina, 13.200) şi Arianna Girllo (Italia, 12.600). Amalia Ghigoarţă, prima în calificări la bârnă, s-a clasat pe locul 6 (11.866).

Tot duminică, la paralele, Amalia Ghigoarţă s-a clasat pe locul 8 (11.900).

În finalele pe aparate vor mai concura, duminică, la junioare, Amalia Puflea şi Sabrina Voinea, iar la senioare, Ana Bărbosu, la bârnă şi sol.

La CE de la Munchen, România a mai obţinut medalii de argint cu echipa de junioare şi la individual-compus, prin Amalia Ghigoarţă, respectiv medalia de aur la sărituri, prin Sabrina Voinea.

La CE de la Munchen s-au înscris 147 de gimnaste la senioare şi 112 la junioare, din 37 de ţări.