VIDEO | Cupa României, 16-imi de finală. Baia Mare - Poli Iaşi 1-0, LIVE pe Look Sport+. Petrolul - FC U Craiova, de la 18:45, Mioveni - Rapid, de la 21:30
Dragoş Nicolae Mădăraş l-a învins pe Filip Jianu, în primul tur al turneului challenger de la Bucureşti
Iuliu Mureşan vrea un fost CFR-ist: Tiago Lopes, liber de contract din martie, e aproape de Dinamo! Iuliu Mureşan vrea un fost CFR-ist: Tiago Lopes, liber de contract din martie, e aproape de Dinamo!
Presa internaţională anunţă mişcări de trupe pe băncile marilor echipe. Unde ar urma să ajungă Pirlo şi Zidane Presa internaţională anunţă mişcări de trupe pe băncile marilor echipe. Unde ar urma să ajungă Pirlo şi Zidane
Giani Kiriţă, discurs dureros despre Dinamo: "Nu văd o ieşire!". Marile probleme ale echipei din Ştefan cel Mare Giani Kiriţă, discurs dureros despre Dinamo: "Nu văd o ieşire!". Marile probleme ale echipei din Ştefan cel Mare
Viteza ireală atinsă de Cristiano Ronaldo, în meciul de Premier League cu West Ham Viteza ireală atinsă de Cristiano Ronaldo, în meciul de Premier League cu West Ham

Christophe Galtier, numit antrenor la OGC Nice

Ligue 1 Publicat pe 29 iun 2021

Christophe Galtier, care a condus echipa OSC Lille la câştigarea titlului în Franţa, a fost numit, luni, în funcţia de antrenor la OGC Nice.

Galtier, în vârstă de 54 de ani, a condus Lille din 2017, iar sezonul trecut a reuşit câştigarea titlului în Franţa, punând capăt hegemoniei celor de la Paris Saint-Germain.

Durata contractului cu OGC Nice nu a fost anunţată, dar presa franceză scrie că ar fi vorba de un acord pe trei sezoane, campionul en-titre al Franţei venind în locul lui Adrian Ursea.