VIDEO | Bogdan Andone se aştepta să aibă un meci foarte greu cu Mioveni. ”Cu acest rezultat avem prima opţiune” VIDEO | Bogdan Andone se aştepta să aibă un meci foarte greu cu Mioveni. ”Cu acest rezultat avem prima opţiune”
VIDEO | ”Au fost nişte eroi”. Constantin Schumacher, impresionat de jucătorii săi VIDEO | ”Au fost nişte eroi”. Constantin Schumacher, impresionat de jucătorii săi
VIDEO | FC Botoşani - CS Mioveni 1-0. Moldovenii au dat lovitura în minutul 90+3 VIDEO | FC Botoşani - CS Mioveni 1-0. Moldovenii au dat lovitura în minutul 90+3
Lovitură pregătită de Adrian Mititelu! Un jucător cu multă experienţă e dorit la FCU Craiova Lovitură pregătită de Adrian Mititelu! Un jucător cu multă experienţă e dorit la FCU Craiova
VIDEO | CSO Voluntari obţine medalia de bronz a Ligii Naţionale VIDEO | CSO Voluntari obţine medalia de bronz a Ligii Naţionale
Vladimir Putin lasă să se înţeleagă faptul că nu va respecta armistiţiul olimpic în timpul JO de la Paris Vladimir Putin lasă să se înţeleagă faptul că nu va respecta armistiţiul olimpic în timpul JO de la Paris

Doliu în NBA! Dejan Milojevic a decedat miercuri seară

Baschet Publicat de Tudor Moisa pe 18 ian 2024

Golden State Warriors a anunţat, miercuri, că antrenorul secund Dejan Milojevic a încetat din viaţă.

“Suntem absolut devastaţi de moartea subită a lui Dejan Milojević,

Aceasta este o lovitură şocantă şi tragică pentru toţi cei asociaţi cu Warriors şi un moment incredibil de dificil pentru familia, prietenii şi toţi cei care au avut plăcerea incredibilă de a lucra cu el.

Suntem îndureraţi...”, a precizat echipa din NBA.

Milojevic avea 46 de ani.

Milojević era la al treilea sezon la Warriors şi a făcut parte din grupul care a ajutat Golden State să câştige campionatul NBA din 2022.

El a antrenat anterior în Serbia, unde l-a avut elev şi pe Nikola Jokic, campion în sezonul precedent în NBA şi de două ori MVP, precum şi în Muntenegru.

De asemenea, a fost antrenor secund al echipei naţionale a Serbiei.

Ca urmare a decesului, partida dintre Golden State Warriors şi Utah Jazz a fost amânată.