VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova 1-2. Oltenii dau lovitura în minutul 90+6 şi încheie speranţele giuleştenilor VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova 1-2. Oltenii dau lovitura în minutul 90+6 şi încheie speranţele giuleştenilor
Nou-promovata Corona Braşov a cucerit titlul naţional la volei masculin Nou-promovata Corona Braşov a cucerit titlul naţional la volei masculin
VIDEO | Rafa Nadal is back! Calificare palpitantă în optimi la Madrid VIDEO | Rafa Nadal is back! Calificare palpitantă în optimi la Madrid
VIDEO | Lord have mercy! Kyrie Irving, aruncarea anului în meciul sezonului! Paul George, "inconştient" de la distanţă VIDEO | Lord have mercy! Kyrie Irving, aruncarea anului în meciul sezonului! Paul George, "inconştient" de la distanţă
”Nu va rămâne din vară”. Nelu Varga a anunţat ce jucător nu vrea Dan Petrescu la CFR ”Nu va rămâne din vară”. Nelu Varga a anunţat ce jucător nu vrea Dan Petrescu la CFR
E gata! Vedeta FCSB nu mai pleacă în această vară! MM Stoica aruncă bomba: ”E peste toţi care au fost!”

Echipa lui Ionuţ Radu, out din Cupa Angliei! Newcastle trece greu de Blackburn şi se califică după loviturile de la 11 metri

Uncategorized Publicat pe 28 feb 2024

Leicester City a învins marţi seara, în deplasare, scor 1-0, după prelungiri, formaţia Bournemouth, în optimile Cupei Angliei. Într-un al meci al zilei, Newcastle a eliminat pe Blackburn Rovers cu 4-3 după loviturile de departajare.

Cu portarul român Ionuţ Radu rezervă, Bournemouth nu a reuşit să se impună în faţa echipei de ligă secundă Leicester City. Nu a fost însă o surpriză pentru că ultima victorie a lui Bournemouth în toate competiţiile s-a înregistrat cu o lună în urmă, de atunci echipa lui Radu bifând trei egaluri şi trei înfrângeri.

În acelaşi timp, Leicester City adunase cinci victorii consecutive înainte de a pierde cu Leeds şi Middlesbrough.  Unicul gol al meciului de pe Vitality Stadium a fost marcat în minutul 105, de către oaspeţi, prin Abdul Issahaku, şi Leicester City merge în sferturile Cupei Angliei.

Într-un alt meci, Blackburn Rovers şi Newcastle au încheiat la egalitate după 120 de minute, scor 1-1, prin golurile lui Gordon (min. 71) pentru Newcastle şi al lui Szmodics (min. 79) pentru Blackburn.

S-a intrat la lovituri de departajare şi Newcastle s-a impus cu 4-3, după ce Szmodics şi Hyam au ratat pentru gazde. De la oaspeţi a ratat doar Harvey Barnes, iar portarul Dubravka a apărat penalti-ul decisiv, trimiţând-o pe Newcastle în sferturi.